Chrome OS ne zaman geliyor!

CHIP Online
04-06-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın kendi işletim sistemi Chrome OS'a ne zaman dokunacağız? İşte açıklanan kesin tarih...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chrome-os-ne-zaman-geliyor_20440.html

Resimlerle: Chrome OS işte böyle görünecek!

Sadece 10 yıl içerisinde dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google, bu kez gözünü Windows'a dikti. Google yaptığı resmi açıklama işe yeni işletim sistemi Chrome OS'un sonbahar aylarında piyasada olacağını duyurdu. İşletim sistemini bundan tam 1 yıl önce duyuran Google, geçtiğimiz yılın sonlarında sistemini test etmek isteyen kullanıcılara ücretsiz olarak beta sürümünü indirme imkanı tanımıştı.

Computex Taipei'de duyuruyu yapan Google'ın başkan yardımcısı Sundar Pichai: "Yeni işletim sistemini bu sonbaharda piyasaya çıkartabilmek için çalışıyoruz" dedi ve ekledi: "Bizi son derece heyecanlandıran bir proje. Bir gün içerisinde milyonlarca kullanıcıya erişebileceğini ön görüyoruz" dedi.

Bir günde milyonlarca kullanıcıya ulaşabilir mi bilemiyoruz ama Windows ile rekabet edebilmesinin yolunun PC üreticileri ile yapacağı anlaşmalardan geçtiğini de unutmamak lazım.

Tüm konu: Chrome OS ne zaman geliyor!

İzleyin: Ve Chrome OS ortaya çıktı!

Resimlerle: Chrome OS işte böyle görünecek!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Chrome OS ne kadar başarılı olur?

H@ckerCesur
04-06-2010, 17:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

çıkınca görecegiz. Sonuçta linux kerneli kullanacak. Ama google ismi ile daha da yaygınlaşabilir. Bekleyip görecegiz.

Kapalı Hesap (39679)
04-06-2010, 18:05   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

Şimdi herkes gizlilik kusuralrı hakkında uzaman kesilecek :)

AkyüzCan
05-06-2010, 11:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

El  Cevap Zaten Makalenin İçinde Verilmiş ;
  " Bir günde milyonlarca kullanıcıya ulaşabilir mi bilemiyoruz ama Windows ile rekabet edebilmesinin yolunun PC üreticileri ile yapacağı anlaşmalardan geçtiğini de unutmamak lazım."
   İşte bu ; yoksa , ev kullanıcısının yeni bir sistem merakı ile "chrome os" indirmesi değil google un işletim sistemi savaşının  amacı "men dakka dukka varsa yoksa cukka..."

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 05 Haziran 2010 11:36