[YAZILIM] çift işletim sistemi imaj yükleme sorunu

HPQ-User
06-11-2012, 00:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ana bilgisayarı c:win7 d:yedek j:winxp olacak şekilde formatlayıp kurdum... XP nin olduğu bölümde pardus vardı bu yüzden J de olsa kabullendim. Herşey sorunsuz çalıştı ve hem GHOST hemde ACRONIS ile imaj aldım. Hatta acronis ile hem win7+winxp hemde sadece winxp imajlarını aldım. Ama hiç birisi işe yaramadı. Sorun şu ki diğer bilgisayarda ( bütün özellikleri aynı ) xp'yi D sürücüsüne kurduğu için J sürücüsünde yedeklenmiş sistem açlışmıyor. Kullanıcı adı ve şifre onayını verdikten sonra boş bir mavi masaüstü geliyor. Görev yöneticisi açılıyor. Oradan explorer.exe yi çalıştırınca masaüstü geliyor ama hiçbir şey çalışmıyor. Bütün kısayollar tanımsız çünkü sistemi otomatik olarak D'ye kuruyor. Sistem kendini J sürücüsünde sanıyor.. Win7 de sıkıntı yok. Aklıma gelen denediğim yöntemler:
*Win7 de xp nin sürücü ismini j yaptım. Olmadı. Bu şekilde imajı tekrar yükledim gene olmadı
*Cd den açılan XP kullanarak D sürücüsünü J yaptım. Olmadı...
*Partition Manager açılış cd sini kullandım. D sürücüsünü J ye dönüştürecek bir ayar bulamadım.... Önerilerinizi bekliyorum....

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 17 Kasım 2012 08:56