Cihazım arızalı

asdxzvaa
07-08-2023, 15:55   |  #1  
asdxzvaa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Son 6 aydır kullandığım 6 adet S19j Pro madencilik makinesi setim var. Bu süre boyunca, gürültü yalıtım kutusunda sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar ve sıcaklıklar her zaman 71 derece Celsius'un altında tutuluyor. Ancak, son zamanlarda, beklenmedik bir sorunla karşılaştım ve bir madencilik kartında bağlantı kesintileri yaşanmaya başladı, bu da madencilik çıktısında belirgin bir düşüşe neden oldu. İlk başta, bunun donanım arızası veya yazılım hatası olabileceğini düşündüm, ancak birden fazla yeniden başlatma da sorunu çözemedi.

İlginç olan, bu makinelerin çeşitli kaynaklardan temin edilmiş olmasıdır. Bunlardan 2 tanesi sıfır ve doğrudan ASICMinerValue'dan satın alındı, diğer 4 tanesi ise ikinci el cihazlar ve ASICFinder'dan temin edildi. Şaşırtıcı olan ise, bu sorunların çoğunlukla yeni cihazları etkilemesidir.

Sorunu çözmek için madencilik kurulumunu dikkatlice gözlemledim ve olası bir bağlantı kopmaları ile ilgili ilişki fark ettim. Buna karşılık, özel yazılımı denemeye karar verdim, umarım cihazların performansını ve istikrarını artırır. Ancak belirli yazılım sürümlerinin madencilik verimliliğini artırabileceği, ancak bazı makinelerde istikrarsızlık yaratabileceği unutulmamalıdır. Bu, bazı endişelere yol açtı: Mevcut madencilik koşulları ve elektrik maliyetleri göz önüne alındığında, bu riski almaya değer mi?