CILDIRCAM ARKAKDASLAR!!

fattik
12-10-2007, 00:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

merhaba arkadaslar..samsung 160GB sata harddıskı ıntel PC EXPRESS CHIPSETLI DP965LT model anakartıma takıorm tanımıyor..bıostan herseyı denedım olmadı. xp önyuklemesınde F6 ya basarak raid surucusu yukelemeyı denemek ıstıorum ama hıcbıryerde yok bu anakartın sata drıverı..ıntelın sıtesınde bıle hep werdıgı Matrix Storage göruyorum. o da kendı basına setup dosyası oldugundan we buyuk boutlu oluşundan kesınlıkle disket ısteyen sata kurulumu sırasında bi işe yaramıyo. wındowsun sıtesınden buldum guc bela txtsetup.oem we SCSIDRV gibisinden dosyalar ıceren bir klasör onu denedım aygıt secımınden sonra da SCSIDRV.SYS bozuk dıye uyarı cıkarak yukleme durdu..samsung 160 dıye bıosta görunuo ısım.. aschı we ıde olarak deıstırıp de denedım bıosta.. powerden tut sata kablosunu degıstırmeye sureklı takıp cıkartmaya kadar her ıhtımalı degerlendırdım ram eklemek ramlerın yerınnı degıstırmeye kadar ama olmadı.. SATA drıverını de asla bulamıorm cdsınde de kesınlıkle yok..:((( na make a dısc ne sata ne raid ne de bu saydıgım txtsetup.oem ya da dıger ısımdekı dosya benzerı bişi YOK..  anakartı çöpe atma noktasına geldım artık arkadaslar..4 aydır para bırıktırP hewesle topladm sonra kurdum ama son bı haftadır sırf bunla ugrasıyorum. nolur yardımcı olun sımdıden tesekkur ederım..

CU_GS7
12-10-2007, 00:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

1 psikoloğa görün çıldıracaksan..
Bu şekildeki bir konu başlığındaki yazıyı okumuyorum..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 12 Ekim 2007 00:58
ufuks
12-10-2007, 08:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Anakartın hddyi tanıması lazım.Hdd ya da kablolarda bi soru olabilir.Bi başka Pcye takıp denedin mi.

Not:Yine intel anakart yine sorun.

fattik
12-10-2007, 09:05   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

arkadaslar yanlıs anlasılmasın konu baslıgı..bılıorum sorunu bellı edecek bir başlık atmak kesınlıkle daha doğruıydu ama forumda benım sorunumun aynısını yaşayanlara sunulan çözumleri okudum ve malesef hiçbiri faydalı olmadı..o yuzden böyle bir baslık koydum yanlıs anlasılmasın kımse de kusura bakmasın yardımlarınızı beklıorum

Terms
12-10-2007, 12:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
180 mesaj
fattik
merhaba arkadaslar..samsung 160GB sata harddıskı ıntel PC EXPRESS CHIPSETLI DP965LT model anakartıma takıorm tanımıyor..bıostan herseyı denedım olmadı. xp önyuklemesınde F6 ya basarak raid surucusu yukelemeyı denemek ıstıorum ama hıcbıryerde yok bu anakartın sata drıverı..ıntelın sıtesınde bıle hep werdıgı Matrix Storage göruyorum. o da kendı basına setup dosyası oldugundan we buyuk boutlu oluşundan kesınlıkle disket ısteyen sata kurulumu sırasında bi işe yaramıyo. wındowsun sıtesınden buldum guc bela txtsetup.oem we SCSIDRV gibisinden dosyalar ıceren bir klasör onu denedım aygıt secımınden sonra da SCSIDRV.SYS bozuk dıye uyarı cıkarak yukleme durdu..samsung 160 dıye bıosta görunuo ısım.. aschı we ıde olarak deıstırıp de denedım bıosta.. powerden tut sata kablosunu degıstırmeye sureklı takıp cıkartmaya kadar her ıhtımalı degerlendırdım ram eklemek ramlerın yerınnı degıstırmeye kadar ama olmadı.. SATA drıverını de asla bulamıorm cdsınde de kesınlıkle yok..:((( na make a dısc ne sata ne raid ne de bu saydıgım txtsetup.oem ya da dıger ısımdekı dosya benzerı bişi YOK..  anakartı çöpe atma noktasına geldım artık arkadaslar..4 aydır para bırıktırP hewesle topladm sonra kurdum ama son bı haftadır sırf bunla ugrasıyorum. nolur yardımcı olun sımdıden tesekkur ederım..
Arkadaşım.
D965LT Linki http://www.intel.com/design/motherbd/lt/lt_available.htm

Senin anakartında raid desteği zaten yok Raid driver kullanamassın.
Bios ayarlarını Native ve AHCI yap HDD den için ayrıca driver a hiç gerek yok hele intel olunca hiçmi mi hiç gerek yok. Ayrıca Kart almadan raid kullanamazsın o kartla.

Not: Bios Yapılandırması için fotoğraf ta koymak istedim ama nasıl yapıldığını bilmiyorum

Son Düzenleme: Terms ~ 12 Ekim 2007 12:29
fattik
12-10-2007, 13:38   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Arkadaşım.
D965LT Linki http://www.intel.com/design/motherbd/lt/lt_available.htm

Senin anakartında raid desteği zaten yok Raid driver kullanamassın.
Bios ayarlarını Native ve AHCI yap HDD den için ayrıca driver a hiç gerek yok hele intel olunca hiçmi mi hiç gerek yok. Ayrıca Kart almadan raid kullanamazsın o kartla.

Not: Bios Yapılandırması için fotoğraf ta koymak istedim ama nasıl yapıldığını bilmiyorum

sagolasın kardesım raid falan kullanmak ıstemıyorum yanı bu harddıske wındows kurabılmek ıcın asgari yapabılecegım bişi warsa onları yapıp makıneyı calıstırmak ıstıorum artık.. harddıske baska pc de wındows bıle kurdum ama bu ıntel anakartında malesef calısmıyo.. ve 4 adet sata yuvası oluyo da nasıl görmuyo ya da raid desteklemıyo INTEL i anlamıs degılım..tekrardan cook tesekkur ederım.. baska bir çözum denıcem artık olmazsa da kart değişecek artık...

Son Düzenleme: fattik ~ 12 Ekim 2007 13:40
black_flood
12-10-2007, 13:43   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sana şunu önereyim yazılımsal sorun sürücümü değilmi anlaman için vista dvdsi ile açılış yap vista eğer satayı görürse dediğin gibi xpde sürücü sorunu ama oda görmesse hddnin kartındada bir sorun olabilir.

Terms
12-10-2007, 13:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Arkadaşım büyük ihtimal kurulumda hata yapıyorsun.
Yaklaşık 12 yıldır pc sahibiyim anakartım ilk GIGABYTE idi 98 kullanırken mavi ekrandan bıkmıştım 6 ay kadar sınra intele geçiş yaptım ve sonraki tüm donanımlarımda intel board tercihimdi anakarttan yana intel de hiç sorun yaşamadım.
işte bu yüzden  kurulumda veya bios ayarlarında hata yapıyorsun diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin İyi Bayramlar

Son Düzenleme: Terms ~ 12 Ekim 2007 13:50
fattik
12-10-2007, 14:11   |  #9  
OP Yeni Üye
37 mesaj
seff
Arkadaşım büyük ihtimal kurulumda hata yapıyorsun.
Yaklaşık 12 yıldır pc sahibiyim anakartım ilk GIGABYTE idi 98 kullanırken mavi ekrandan bıkmıştım 6 ay kadar sınra intele geçiş yaptım ve sonraki tüm donanımlarımda intel board tercihimdi anakarttan yana intel de hiç sorun yaşamadım.
işte bu yüzden  kurulumda veya bios ayarlarında hata yapıyorsun diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin İyi

herseyı yenı bastan gözden gecirecem artık biostan baglantılara kadar..wındowsun baska surumlerını de denerim vistayla bırlıkte..tesekkur ederım arkadaslar ıyı bayramlar herkese