çıldırttı c sürücüm anlamsız bir şekilde şişiyor

gkhn43
26-03-2011, 01:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

c sürücüm devamlı   bir şey yüklememe rağmen anlamsız bir şekilde şişiyor hep kırmızı durumda duruyor bende devamlı bir şeyler silmek zorunda kalıyorum virus programı birşey bulamıyor acaba geridönüm noktalarımı yer kaplıyor bir çağre lütfen format atmak istemiyorum çünkü vista kullanıyorum ve çok bilgilerim var onları toplamak hatasız bir şekilde çok zor

Banned
26-03-2011, 03:39   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. Bilgisayarım simgesini sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden gelişmişsistem ayarlarından sistem geri yüklemeye girip sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakın.

2. Buna antivirüz yazılımınızda sebeb olabilir, bazı virüslerde. Eğer klasör klasör baktığınızda şişmenin hangi klasörde olduğunu göremiyorsanız bir linux çalışan cd yazılımı ile (ubuntu olablir) sistemi açıp linuxta klasörlerin boyutlarına bakın muhtemelen şişme yapan klaösrü ve dosyaları görebilirsiniz. Sildiğinizde sorununuz çözülür.

3. Sağlam bir antivirüz ile komple sistem taraması yapın.

gkhn43
03-04-2011, 15:53   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

[url=../kisisel/61889/]khramn[/url] kardeş dediğini yaptım biraz faydası oldu antivürüs nod 32 kullanıyorum birşey bulamıyor  şimdide yetersiz bellek uyarısı veriyor c deki dosyanın boyutlarını incelediğimde (sağ tıklayıp özelliklerden baktım) windows"un boyutunun değiştiğini gördüm bununda hangisinin silinip silinemeyeceğini bimiyorum belki sistemde çökebilir işletim sistemim vista windows  özellik

40,2 GB (43.247.460.352 bayt)
87662 dosya 17.914 klasör böyleydi
windows  özellik böyle oldu
40,5 GB (43.508.572.160 bayt)
içerik 87019 dosya 17806 klasör normalmidir

Banned
03-04-2011, 16:49   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Gökhan kardeşim ! İşyeri bilgisayarlarımdada aynı sorun ortaya çıkıyor. İlginç olan o bilgisayarlardada nod 32 kullanılması. Düşüncem  Ya buna nod 32 sebeb oluyor gereksiz yedeklemelerle yada bu buna bir virüs sebeb oluyor ama bunu nod32 görmüyor. Bilgi işlemdeki arkadaşım bu sorunu , sorununun ortaya çıktığı bilgisayarları ubuntu live cd ile açıp system volume dosyasını (şişmeye onun sebeb olduğunu söyleyerek) silerek aştığını söylemeişti. Gerekirse sizde ubuntuyu netten indirip boot olacak şekilde flash belleğe yada cd yazdırıp sistemi ubuntu ile (kurmadan) açarak diski ubuntu ortamında konrol ederek hangi dosya yada klasörün bu şişmeye sebeb olduğuna bakabilir ve gerekirse silebilirsiniz. 

Sorunuza gelince önemli olan windows dosyalarının 40 gb olması değil diskteki kayıp alan. Diskin boyutu ne kadar ?

gkhn43
08-04-2011, 20:33   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

saol khramn kardeş verdiğin bilgileri yapmaya çalışacağım çimdilik yapabildiklerim etkili oldu ama tam çözüm olmadı birde ubuntuyla bakmayı başarabilirsem olacak gibi ama biraz zor başarabilecekmiyim bilmiyorum