CNN Anketi

ScienceNET
23-09-2012, 23:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Arkadaşlar! CNN, Peygamber Efendimiz (SAV)'in resimlerinin yayınlanması kararını savunuyor musunuz? diye bir soru sormuş. Sitede en altta sağ tarafta "Quick vote: Do you defend the decision to publish images of the Prophet Mohammed?" konulu bir anket düzenlemiş. Bu ankete "No" yu, yani "hayır" ı seçiyoruz. :)

Banned
24-09-2012, 00:19   |  #2  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

Teşekkürler,bildirdiğin için

Banned
24-09-2012, 00:33   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Yani gerçek yüzü mü yoksa canlandırma olarak mı ? Bence yayınlanmamalı çünkü her dine saygı duyulması gerekiyor. Hz.Muhammed'in suratı resimlerde her zaman örtülmüştür. Her şeyle dalga geçilir eyvallah ama ülke,inanç,ırklarla dalga geçilmemeli.

grezimonk
24-09-2012, 02:07   |  #4  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

neden yüzü saklanıyor niye resmedilmesine karşılar... onu Allah yarattı niye saklıyorlar?

Banned
24-09-2012, 02:12   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj
Alıntı: grezimonk  
neden yüzü saklanıyor niye resmedilmesine karşılar... onu Allah yarattı niye saklıyorlar?

Katılıyorum. Bence yüzü saklanmamalı aksine herkes görmeli.

okinkurt
24-09-2012, 11:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Put laşırdı resmi olsaydı o yüzden yok Hz.isa ya bakınız nasıl put lasmıstır daha doğrusu putllaştırılmış hristiyanlar tarafından. Resimi putlaştırırlar diye kendisi öle istedi diye biliyorum ben cokta mantıklı geliyor.

feanorking
24-09-2012, 12:02   |  #7  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Put laşırdı resmi olsaydı o yüzden yok Hz.isa ya bakınız nasıl put lasmıstır daha doğrusu putllaştırılmış hristiyanlar tarafından. Resimi putlaştırırlar diye kendisi öle istedi diye biliyorum ben cokta mantıklı geliyor.
arkadaş doğru söylüyor. bizzat kendisi yasaklamıştır. çünkü insan şeytanın vesveselerine kanar. islamiyette resim ve heykelcilik istenmez. çünkü bunlara tapınıyor insanlar sonra yoldan çıkıyor. sonra bok böceklerine falan tapmaya başlıyor. bence hiçbir peygamber resmedilmemelidir.

ScienceNET
24-09-2012, 13:02   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Evet, Peygamber Efendimiz (SAV) kendinin resmedilmesini istememiştir. Yasaklamıştır. Eğer bulur/görürseniz yırtıp atın demiştir. Bu Peygamber Efendimiz'e olan saygısından dolayı müslümanlar öyle yapıyor. Peygamber Efendimiz (SAV) ne diyorsa odur. :)

okinkurt
24-09-2012, 13:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

İnsan oğlu cok dönek bir varlıktır şimdi bir resim heykel vs olsaydı onu alıp tapınma aracı olarak kullanırlardı cünki göremediği bişeye inanmak yerine somut bir şeye inanmak ona güvenmek kolay geliyor Hz.isa yabancıların babamız dediği peygamber nasıl putlastı cok iyi bi örnektir resmen h.z isa aracılıgı ile dua ediyolar :D Baba oğul ve kutsal ruh 3 lemesi Budizim de benzerdir Buda bana tapınmayın demiştir aslında ama şimi heykellerine tapınıp kurbanlar veriliyor bi sürü örnek var böle bide dinden nemalananlar oluyor böle zamanlarda putlarla sağlık dağatan vatandaslar halkı koyun moduna sokanlar neyse say say bitmez bu :) uzun lafın kısası bir resim bile cok şeye mal olabilirmiş Peygamberimiz ileri görüşlü bir insanmış ve istememiş iyikide istememiş :)

bosluk
24-09-2012, 15:30   |  #10  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

En başta müslümanların peygamberinin resmi konusunu hristiyan bir medya kuruluşunun oylamaya sunması saçma zaten. Herşey mükemmel dünyada ve ülkemizde zaten de iş Hz. Muhammed'in resmine kalmış. Çok saçma buluyorum bu meseleleri çook...