Çok Acil biriniz yazın Lütfen Okuyun (cevaplayın)

black_label
13-04-2009, 23:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

slm arkadaşlar giriş sayfasını değiştiremiyorum bedavabul org diye bi link yapışmış değiştiremiyorum dokunamıyorum bile örn.araçlardan int.seçeneklerine girip giriş sayfasına dokunamıyorum yani googla çeviremiyorum..kayıt defterinden hallediyoduk sanırım ama hatırlıyamıyorum işlemi.allah rızası için edebilen yardım etsin.

Son Düzenleme: black_label ~ 14 Nisan 2009 00:24
Banned
14-04-2009, 00:50   |  #2  
Banlandı
83 mesaj

2 secenek var önünde garanti olan sırası ile: başlata tıkla ardından calıstıra gel acılan kücük pencereye regedit yaz enter la.acılan menüden soldan 2. öge olan HKEY CURRENT USER i tıklayın acılan satırın en altındaki SOFTWARE i secin daha sonra MİKROSOFT yazan satırı acın ardından İNTERNET EXPLORER secin acılan satırdan MAİN yazan yere tıklayın yan tarafta SEARCH PAGE nin karsısındaki adresin üzerine cift tıklayarak giris sayfanızın olmasını istediginiz adresi yazın ve ok.
veya İE7 kullanıyosan eger giris sayfasını olmasını istedigin adrese gir girdikten sonra sayfanın üst kösesindeki EV simgesinin üstüne tıkla giris ilk secenege tıkla acılan yerdende en üstü okeyle bu kadar

gölge etme
14-04-2009, 22:34   |  #3  
gölge etme avatarı
Yıllanmış Üye
220 mesaj

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

yada,

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1#8243; olan değeri “0#8243; olarak değiştir.

censez41
14-04-2009, 23:51   |  #4  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

internet explorer simgesini sağ tıkla özellikler de gelen pencerede istediğin giriş sayfasını yaz  ve uygula de tamam

mancukya
15-04-2009, 13:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Adam spyware yemis regeditden hadi onu halletti geriye kalanlar ne olucak  ?
Anti malware ve spybot güncelle tarat ve temizlettir sistem geri yüklemede kapali olucak bunlari yaparken senin tek sorunun baslangic sayfasi olamaz.

kays
15-04-2009, 13:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

kardeşim illaha başlangıç sayfası google mı olacak indir operayı 9 penceren var hangisini istiyorsan google yap arkadaşların dediklerinide yap tercübe kazanırsın

Turkish Developer
15-04-2009, 13:42   |  #7  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Merhaba...

Sorununuz Devam Ediyorsa;

Upload Ettiğim '' Reg '' Dosyasına İki Kere Tıklamanız ve Gelen uyarıya İzin '' Evet '' Demeneiz Bu Sorununuzu Ortadan kaldırmaya Belki Yetecektir..

Kolay Geslisn.

mancukya
15-04-2009, 15:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Hala ayni mevzu adam spyware ve malware tarzi zararlilar yemis sizin yaptiginiz öneriler kismi olarak fayda eder ama elamanin pcdeki sorunlari cözmez.

Burgut
15-04-2009, 15:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Muhtemelen kırmızı noktalı siteleri gezerken veya önüne çıkıveren zararlı linkleri tıklama ile bulaşmış bir dert bu. Sistemini korumak üzere güçlendirmen lazım:

1. Eset 4.0 Antivirüs
2. Sunbelt Antispyware
3. Sunbelt Firewall
4. ComboFix
5. Spybot
6. O&O Defrag
7. Bitdefender

benim tavsiyelerim. Ancak bunları düzgün bir şekilde ayarlaman lazım. Yani ince ayar çekeceksin. Öncelikle ComboFix programı ile tarat. Geçende benim bir trojan ile başım derde girdi. Bu program ile 2 dakkada çözdüm. Sonra diğer programları yükleyip tek tek çalıştır, güncellemelerini yap ve bilgisayarını tarat.

Bütün bunlar da bir işe yaramıyorsa bilgisayarında yeni bir sayfa aç. Yapacak birşey yok demektir.

Ayrıca bir tavsiyem daha var. Sakıncalı siteleri dolaşacaksanız veya bilgisayarınıza zarar verebilecek herhangi bir program, internet sayfası, vs. sizi ilgilendiriyorsa;

1. Microsoft Virtual Harddisk 2007 programını yükleyip bunun üzerine bir işletim sistemi kurun ve bunun içinde programlarınızı kurun veya siteleri dolaşın

2. Ana sisteminiz üzerinde Sandboxie programı olsun ve sakıncalı programları ve internet sitelerini bu program ile açın

Yoksa her virüsle veya torjan ile samimi olursunuz :)

Geçmiş olsun.

sinanyc
31-08-2009, 01:14   |  #10  
Üye
59 mesaj

aynı sorunla bende karşılaştım ama regeditten halledilmiyor bilginize kilitlenen konumdan hiç bir işlev çalışmıyordu i.explorer dosyalarını sildim  ve windows cd sini takıp yeniden kurup  microsoft resmi sitesinden ie 7 yi kurdum sistemi kurtardım  şimdi çalışıyor ;) belki biliyorsunuzdur ama yinede en garantilisi bu bence  selamlar

Bugges
23-05-2010, 22:15   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: ufuk_mert  
2 secenek var önünde garanti olan sırası ile: başlata tıkla ardından calıstıra gel acılan kücük pencereye regedit yaz enter la.acılan menüden soldan 2. öge olan HKEY CURRENT USER i tıklayın acılan satırın en altındaki SOFTWARE i secin daha sonra MİKROSOFT yazan satırı acın ardından İNTERNET EXPLORER secin acılan satırdan MAİN yazan yere tıklayın yan tarafta SEARCH PAGE nin karsısındaki adresin üzerine cift tıklayarak giris sayfanızın olmasını istediginiz adresi yazın ve ok.
veya İE7 kullanıyosan eger giris sayfasını olmasını istedigin adrese gir girdikten sonra sayfanın üst kösesindeki EV simgesinin üstüne tıkla giris ilk secenege tıkla acılan yerdende en üstü okeyle bu
İşe Yaradı Çok Teşekkürler

Banned
23-05-2010, 23:32   |  #12  
Banlandı
688 mesaj

mozilla yukle sorun kallmaz sonra kayspersky 2010 kur hic sorunu kalmaz :)