çok acil yardım

Banned
05-02-2009, 22:50   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar bu gün vista olan dizüstünü xp ye çevirttim 25 tl bayılarak ve gittiğim servis xp sürücüleri sanırım netten yükledi ve şimdi evde açıp kullandığımda nod 32 20 tane truva atı ve virüs buldu ve bunları karantinaya aldı şimdi bu virüsler truvalar sürücü programlarıylamı geldi fikri olan var mı, ikincisi nod 32 ile nasıl silerim bunları. çok acil yardıma ihtiyacım var.  

bu mesaja nasıl ekran alıntısı eklendiğini bilmediğim için ekleyemedim. eğer bunu yolunu anlatırsanız virüslerin tipininde ekleyebeilirim.

Son Düzenleme: Banned ~ 05 Şubat 2009 22:55
panda34
05-02-2009, 22:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Sürücülerden virüs bulaşmaz , XP cd'si virüs'lüymüştür ondan gelmiştir hepsi .

tuncay_geronimo
05-02-2009, 22:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

sen nereden indirdin bu driverleri üreticilerin kendi sitesinde indirseydin karantinaya aldıysa sorun yok hepsini seçip sağ tıklarsın silersin de güncel değilse antivirüs başkaları da sisteme girmiş olabilir. eğer silemezsen nod 32 yi gelişmiş mod da aç tabi bu internet securty olanda var.. telaşlanma...

ilginch
05-02-2009, 22:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

servise git hesap sor.
sistemi halletmişsiniz de...

20 virüs ne demek....

Banned
05-02-2009, 23:04   |  #5  
OP Banlandı
558 mesaj
mengu88
Sürücülerden virüs bulaşmaz , XP cd'si virüs'lüymüştür ondan gelmiştir hepsi .
yaf arkadaşım adamlar sürücüleri bilmiyorum ki nerden yükledi bir tek ekran kartını asusun ana sayfasından indirdiler gerisi meçhul .

bakın bir kaç tanesinin yerini yazayaım

c-wındows-system32-drivers-naQ virüsü adında

bir sürü truva atı var

yaf bu ne biçim zihniyet 25 tl para verrirsin adamların yaptığına bak kardeşim.

bu arada  virüs ya da truvaların üzerine sağ tıkladığımda sadece  ekle geri yükle kaldır analiz için gönder seçnekleri var.bunlardan kaldır karantinayı kaldırıyor silmiyor silme seçeneği yok

Banned
05-02-2009, 23:12   |  #6  
OP Banlandı
558 mesaj
tuncay_geronimo
sen nereden indirdin bu driverleri üreticilerin kendi sitesinde indirseydin karantinaya aldıysa sorun yok hepsini seçip sağ tıklarsın silersin de güncel değilse antivirüs başkaları da sisteme girmiş olabilir. eğer silemezsen nod 32 yi gelişmiş mod da aç tabi bu internet securty olanda var.. telaşlanma...
yaf ben nerden siliceğimi bulamadan ayrıca nasıl bir sistem yüklemişse adamlar  bir sürü saldırı tespit etti nod

virüsleri silmeye kalktağımda hepsini seçip sağ tıkladığımda ekle - kaldır- geri yükle seçnekle çıkıyor bunlardan hiçbiride gördüğün gibi silme özelliğine sahip değil. başka bir yolu varmı bu işin bu pc yi onların kafasında parçalamak dışında.

hasan_gul
05-02-2009, 23:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

arkadam geçmi olsun yazdklarna göre bu adamlar seni iyi kazklamlar
imdi sana tavsiyem bilgisayarn maras nedir
onu bana yazarmsn

Banned
05-02-2009, 23:14   |  #8  
OP Banlandı
558 mesaj

şu soruya cevap verirseniz çok sevinirim şimdi ben bu pc ye yarın kendim bir xp cdsi yaptırıp format atsam tekrar sürücüleri ayrı ayrı yüklemek zorundamıyım yoksa zaten şu an xp yüklü olduğu için yeni kuracağım xp kendiliğinden mi tanıyacaktır, sürücüleri

Banned
05-02-2009, 23:16   |  #9  
OP Banlandı
558 mesaj
hasan_gul
arkadam geçmi olsun yazdklarna göre bu adamlar seni iyi kazklamlar
imdi sana tavsiyem bilgisayarn maras nedir
onu bana
yaf aslında pc cahili bir herif sayılmam ama pcde vista olunca ve bunu xp ye çevirmek gerekince mecburen servise gittik.

pc dizüstü asus f3s series

Kırık Kılıç
05-02-2009, 23:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

Aslında bence en iyi kendinin format atması.Bu arada bilgisayarının driver cd lerine bi göz at vistanın yanında xp driverlarıda olabilir.Olmassa driverini aradığın kartın resmi web sitesinden driverini indir.

piRe_
05-02-2009, 23:23   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Ben bu konuda fazla yorum yapmayayım kesin ceza alırım.
Ama şunu söylememe izin verin ve beni yanlış anlamayın.

Her zaman aynı şeyleri yazar çizerim. Servis adı altında pc nizi emanet ettiğiniz elemanlar mutlaka 15-18 yaş gurubundadır ve sağdan soldan yada kafelerde format atmayı bir şekilde öğrenmiş, servis adı altında geçinen çakalların yanında karın tokluğuna ve sigara parasına çalışan sözde staj yapan, elinde bu konuda belgesi yada yeterliliği olmayan gençler oluşturur. Fakat siz pc nizi servise verdim diyerek bir mezarcıya teslim ettğinizi bilmezsiniz, bilmezsiniz çünkü servis çakalının ya vitrini kalabalık ve göze hoş görünüyordur. Yada orada her yanı oynayan bir uzun saçlı bulunmaktadır. Neyse...

Ben bir laptop'u 50 tl ye ele alıyorum, açıkcası 25tl ye düğmesine basmam. Ama benim elime aldığım laptop en az bir yıl bana gelmez. Ve adam gitmeden eklerim;
-Benden kaynaklanan bir sorun çıkar yada tespit edersen getir ücretsiz onarımını yaparım.
Ha 25 tl ye yaptığım oluyor ama onda baştan belirtiyorum ve diyorumki;
-Pc yi bir saatte teslim ederim ancak piyasa işi yaparım. Yani servislerde ne yapıyorlarsa aynı şekilde ele alırım. Sonra bana şu şu hataları veriyor, bu siteye girmiyor, bilmem ne .ocx dosyası bulunamıyor demeyeceksin. Haliyle adam soruyor ne alaka.?!

İzah ediyorum ve diyorki, bana diğer tarifeden yap. Sonra ne mi oluyor? 2-3 gün sonra bakıyorum onun referansıyla bir başkası cebimi çaldırıyor.
Bilmem anlatabildimmi sayın arkadaşım.
En nihayetinde ucuz etin yahnisi yavan olur.
Keşke servisin adını da verseydin. Aklımızda bulunurdu.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 05 Şubat 2009 23:26
ilginch
05-02-2009, 23:24   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
6.his
şu soruya cevap verirseniz çok sevinirim şimdi ben bu pc ye yarın kendim bir xp cdsi yaptırıp format atsam tekrar sürücüleri ayrı ayrı yüklemek zorundamıyım yoksa zaten şu an xp yüklü olduğu için yeni kuracağım xp kendiliğinden mi tanıyacaktır, sürücü
ayrıyeten yüklemen gerekir driverleri

Banned
05-02-2009, 23:37   |  #13  
OP Banlandı
558 mesaj
piRe_
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Ben bu konuda fazla yorum yapmayayım kesin ceza alırım.
Ama şunu söylememe izin verin ve beni yanlış anlamayın.

Her zaman aynı şeyleri yazar çizerim. Servis adı altında pc nizi emanet ettiğiniz elemanlar mutlaka 15-18 yaş gurubundadır ve sağdan soldan yada kafelerde format atmayı bir şekilde öğrenmiş, servis adı altında geçinen çakalların yanında karın tokluğuna ve sigara parasına çalışan sözde staj yapan, elinde bu konuda belgesi yada yeterliliği olmayan gençler oluşturur. Fakat siz pc nizi servise verdim diyerek bir mezarcıya teslim ettğinizi bilmezsiniz, bilmezsiniz çünkü servis çakalının ya vitrini kalabalık ve göze hoş görünüyordur. Yada orada her yanı oynayan bir uzun saçlı bulunmaktadır. Neyse...

Ben bir laptop'u 50 tl ye ele alıyorum, açıkcası 25tl ye düğmesine basmam. Ama benim elime aldığım laptop en az bir yıl bana gelmez. Ve adam gitmeden eklerim;
-Benden kaynaklanan bir sorun çıkar yada tespit edersen getir ücretsiz onarımını yaparım.
Ha 25 tl ye yaptığım oluyor ama onda baştan belirtiyorum ve diyorumki;
-Pc yi bir saatte teslim ederim ancak piyasa işi yaparım. Yani servislerde ne yapıyorlarsa aynı şekilde ele alırım. Sonra bana şu şu hataları veriyor, bu siteye girmiyor, bilmem ne .ocx dosyası bulunamıyor demeyeceksin. Haliyle adam soruyor ne alaka.?!

İzah ediyorum ve diyorki, bana diğer tarifeden yap. Sonra ne mi oluyor? 2-3 gün sonra bakıyorum onun referansıyla bir başkası cebimi çaldırıyor.
Bilmem anlatabildimmi sayın arkadaşım.
En nihayetinde ucuz etin yahnisi yavan olur.
Keşke servisin adını da verseydin. Aklımızda bulunurdu.

haklısın birader ortalık kendine pc tamircisi diyen tabanı yanık çakallarla dolu

Banned
05-02-2009, 23:40   |  #14  
OP Banlandı
558 mesaj
urkatat
ayrıyeten yüklemen gerekir
peki bu driverleri format atıp xp yükledikten sonra mı yükleyeceğiz önce mi
birde asusun sitesindeki modelle benim modelin ismi tutmuyor bendeki model F3S series M/B version F3SR asusun sayfasında F3Sr yani sondaki r küçük yazılmış bu dikkatsizlik mi yoksa bu r nin küçük yazılmış olması başka bir model asusu mu ima ediyor

piRe_
05-02-2009, 23:49   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Hayır o gördüğünüz sizin modelin sürücüleri. Ayrıca aşağıdaki adresten daha fazla bilgi alabilir, dilerseniz sürücü paketlerini tek seferde indirebilirsiniz.

thethunderbolt
06-02-2009, 13:01   |  #16  
Yıllanmış Üye
101 mesaj

pire_   haklı  nette biraz araştır  yada sor burdan anlatırız  kendin formatla çok zor bi şey değil yapanın eli beşte ayağı üçmü kendin yap ayrıca format attırdığın yere git durumu izah et belki paranı alma imkanın olabilir bizim bi arkadaş böyle gitmişte paratı geri almıştım pc büyük hazar felan de yani paranı büyük ihtimal alırsın  ama en iyisi kendin yapman formatını...

tayartekin
06-02-2009, 14:12   |  #17  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

yüklenmiş olan windowsta ve driverlarda virüs varmış demekki. sadece bu değil yüzlerce güvenlik açığı vardır bunuda söyleyeyim. git servise hesap sor adam gibi yüklesinler