çok ACİL..Outlook 2003 autocomplete name hatası?

Pennyland
29-08-2008, 13:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

arkadaşlar,
merhaba outlook 2003 te bildiğiniz gibi bir mesaj yazdıktan sonra TO bölümüne yazdığınız mail adresi kaydediliyor ve daha sonra başka bir mesaj yazdığımızda, daha önce attığımız kişinin baş harfini girdiğimizde aşağıya seçenek olarak o kişiyi çıkarmaktadır. yani bize önerir... hepimiz bunu biliriz.
benim sorunum şu ki,
bir bilgisayarda bir mail attıktan sonra o gün içinde, kişi tamamlamaların listesi geliyor, ancak ertesi gün o hatırlatmalar yani autocomplete name ler gelmiyor?
bunun çözümü internette yok, microsofta da yazdım cevap dönülmedi, gerçekten ilginç bir hata?

bu konuda yardımcı olabilecek babayiğit varmı arkadaşlar? Alkış Ağlıyor

himmety
29-08-2008, 13:51   |  #2  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

eğer o adresi fazla kullanmıyorsan ismi outlook siliyor. outlook kişilerine kaydet birdaha sorun olmaz.

Pennyland
29-08-2008, 15:19   |  #3  
OP Üye
55 mesaj

hayır zaten outlook kişilerinde olan isimler bunlar...

olau şu diyelim ben " niyazi gür " ismine mail yollarsam, ikinci defa girdiğimde TO kısmına "Ni " yazarsam altına direk niyazi gür ve ya Nİ ile başlayan diğer yolladığım adresleri açması lazım.. yazmıyor

cell-o
02-09-2008, 11:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Genelde Outlook 2003  otomatik tamamlama cache tarafında bu tür sorunlar olabiliyor.Bunun nedeni aslında tam olarak bilinmiyor.Ama bunu düzeltmeniz için bir program var.Ayrıca şunuda belirtelim.Outlook 2003 altında kullanıcı sayısı olarak en fazla 1000 kişidir.(cache) Bu limit outlook xp tarafında registry altında düzenlenebilirken ,Outlook 2003 tarafında böyle bir spesifik bir ayar yok.

kolay gelsin.