çok zor durumdayım

blg
29-08-2007, 13:54   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

arkadaşlar komşunun bilgisayarına format atayım dedim ilk başta cden yükleme yap dediğimde c ye format at seçeneği yoktu sadece ESC ile onar birde R ile onar seçeneği vardı bende R ile onar seçeneğine bastım ve 30 dk kadar sürdü daha sonra bilgisayarı başlatınca hpqthb08.exe-fatal error başlıklı "the program will now terminate" hatası çıkarıyor ve bu hatayı çıkardığında ekran çok bozukken tamama basınca düzeliyor. ben program ekle kaldırdan bayağı programda  silmiştim

1.si ben niçin ilk başta format atmaya çalışırken c yi sil çeneği yoktu
2.si bu hata nedir ve ben bu hatayı nasıl giderebilirim
arkadaşlar çok zor durumdayım nolur yardım edin..c'ye nasıl format atarım akşama kadar bitirmem lazımAğlıyor

Son Düzenleme: blg ~ 29 Ağustos 2007 14:00
keylog
29-08-2007, 14:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
126 mesaj

birader r ile onar diyince format atmış olmuyosun o ekranda esc ye basacaktın sonra c yi sil diyecektin daha sonra tekrardan boş alanda bölüm oluştur diyip c yi oluşturacaksın sonrası zaten biçimlendir kur diyeceksin bi dahakine bilmediin işin içine girmezsen daha iyi olur önce öğren sonra başkasına yardım et;)

eskiselim
29-08-2007, 14:33   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Slm Bilgisayarı Cd den başlattığında ilk gelen ekrranda onarma konsolu için r ye basın der yada kur a geç der sen kura geçeceksin sonraki ekranda windows sürümlerini tarar ve bulursa onu onarmak için bir seçenek birde onarmadan geç için seçenek sunar yine onarmadan geç seçeneğine tıkla. daha sonraki ekranları takip edersen c yi sil ekranını göreceksin. Kolay gelsin...

blg
29-08-2007, 14:38   |  #4  
OP Üye
92 mesaj

arkadşalar ilk defa xp kurmuyorum ben  bende o aşamaları  biliyorum ama esc bastıktan sonra Cyi sil için diye bir seçenek ... C de xp görünüyor fakat d sürücüsü var o niye görünmüyor? xp kopyası kur seçeneği var diyorum Cyi sil gibi bir secenek yok.. kopyası kur seçeneği var  direk sözleşme ekrana geliyor..

Son Düzenleme: blg ~ 29 Ağustos 2007 14:41
ViSuaL_GeN
29-08-2007, 14:48   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

o zmn bi yerlerden super XP ya da şifresi kırılmış SP2 bul..onlarla rahatlıkla format atabilirsin..

keylog
29-08-2007, 17:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
126 mesaj

:) senin epey yolun var daha o ekran zaten türkçe niye bu kadar zorlandın anlayamadım ama yinede orda kurulu winleri bulunca sen esc ye bas ordan gelen ekranda önce l ye basıosun sonra tekrar bi harfe bas diyo işte o yörüngeleri dikkatle takip et...

n7610
30-08-2007, 10:40   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

:D