Çöken bilgisayardan dosya kurtalmak

HPQ-User
29-06-2008, 08:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

buddy5 sormuş:
Bugun işim bittikten sonra bilgisayarı kapattım fakat kapatma işlemi gerçekleşmedi ve tekrar açılma moduna geçti.ekranada yanlış donanım veya yazılım ekle kardırdınız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin güvenli giriş,enson kullanılanlarla windovsu çalıştır gibi seçenekler var birkaçını denedim ama windovs xp ye geçmiyor mavi bir ekrandan sonra tekrar açılıp kapanıp aynı yere geliyor.Bilgisayarım çöktümü,benim asıl sorum askerden yeni geldim fotoğraflarımın hepsini bilgisayara kaydetmiştim ve yedekleme yapmamıştım.Şimdi hepsi bilgisayardan silindimi acaba onları kurtalmam mümkünmü benim için bilgisayardan daha değerliler ne olur yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
masa üstü

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
29-06-2008, 08:34   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sanırım bilgisayarınız çökmüş, kurtarmakta mümkün ancak sorunun sebebini bilmek gerekir.Fotograflarınızı format atmadığınız sürece kaybetmezsiniz. Kendiniz almak için hdd ye ulaşabileceğiniz birçok propgramın boot cd leri birçok cd den çalışan linux sürümleri mevcut bunlardan kullanabilir yada HDD yi söküp başka bir bilgisayara ikincil disk olarak takarak tüm verilerinize sorunsuz ulaşabilirsiniz. Hatta taktıktan sonra sisteminizide kurtarmanız mümkün.

viking20
29-06-2008, 10:51   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

PC'nizi arkadaşların dediği yöntemlerle yeniden çalışır duruma(eski haline)getirebilirseniz:
(2.aşamada,ondan sonra verilerinizi kurtarmak için)

--
edit:yakında iyi bir servis varsa yükle götür,hiç uğraşma.Durumun ciddi.

Son Düzenleme: viking20 ~ 29 Haziran 2008 10:56
SaMaRRa
29-06-2008, 12:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

arkadaşların dediğini yapmadan önce bir windows cd si edinin.cd yi takıp pc yi yeniden başlatın(format atın demiycem) ve onar deyin.böylece windows ta eksik dosya varsa tamamlanıcaktır.

buda sorununuzu çözmezse hardiski söküp başka bir bilgisayarda 2. hardsik olarak tanıtmak mantıklı.böylece çalışan bilgisayardan hard diskinize ulaşabilir ve resimlerinizi alabilirsiniz.

c ve d ye ayır çışsanız hardiski adramiti arkadaşın dediğini yapmanızı öneririm. ve eğer resimleriniz d de yüklü ise işiniz daha kolay. c ye format atarsınız ve d deki dosyalarınız olduğu gibi durur.

eğer bu işlemleri yapamazsanız bir bilgisayarcı bunları yapabilir.

pc ye nasıl format atılıcağını gösteren bir video:

http://shiftdelete.net/site/2007 ... -Nasil-Kurulur.html

pc den sildiğiniz(geri dönüşüm kutusunda da olmayan) dosyaları geri almak için "pc file inspector recovery" , "undelete plus" yada "recuva" gibi bir program kullanabilirsiniz ancak bu programların silinmiş bir öğeyi kurtarması için üzerine herhangi bir kayıt yapılmamış olması gerekmektedir.

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 29 Haziran 2008 12:29
xRay97
29-06-2008, 13:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
506 mesaj

Eğer Bilgisayarının hdd si ikiye bölümmüşşe (C:) ve (D:) gibi ve resimlerin (D:) sürücündeyse elinde cd'den çalışan xp yada flash diskten çalışan xp varsa onla bilgisayarı açıp resimlerini d' den kurtarabilirsin