Çokkk Acillllll Yardım

hasanyuksel
27-01-2011, 12:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaşlar benim laptop'a virüs girdi hata vermeye başladı pc açarken starttan sonra siyah ekran geliyor 3 dk bekliyor burada sonra hoş geldiniz yazısı çıkıyor burdada 3 dk bekliyor sonra masaüstü resmi geliyor burada 3 dk kadar bekliyor daha sonra başlat çubuğu ve program simgeleri geliyor baya yavaş açılıyor açıldıktan sonra hiç bir sorun yok virüsleri sildim fakat yine değişen birşey olmadı sonra format attım format atarken çok yavaş atıyor windows kurmadan önce f8 ile lisans sözleşmesini kabul etmeden bir siyah ekran geliyor sol üstte bir çizgi yanıp sönüyor burada 5 dk kadar bekliyor sonra normal bi şekilde format attım ve xp yi kurdum driverlarınıda kurdum fakat geç açılma sorunu hala var kapanırkende bazen geç kapanıyor bunun üzerine internetten baya araştırma yaptım yazanları yaptım yaptıklarım şunlar : 
Virüs taraması 
disk birleştirme 
bad sector taraması ( bir sorun yok ) 
advanced system care ile sorunları giderdim
3-4 kez daha format attım 
çalıştırdan gereksiz programları kaldırdım 

servise gödermek istemiyorum çok geç geliyor 
bu sorunda daha yeni oluşmaya başladı usb aygıtlarını çok geç okuyor aygıt yöneticisine  baktım bütün driverler kurulu bir sorun yok ayrıca bilgisayarımda ısınma sorunuda var bazen kendiliğinden çok ısınınca kapanıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin .

celal_hack
27-01-2011, 12:20   |  #2  
Yeni Üye
35 mesaj

Servise götürüp format atmanı öneririm bendede olmuştu ancak serviste düzeltirler.

Kapalı Hesap (154666)
27-01-2011, 12:28   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Clear-cmos (Bios reset) yap (Laptoplarda faklıdır)
Harddiski yeniden formatlayıp windows kur

hasanyuksel
27-01-2011, 12:43   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Clear-cmos (Bios reset) bunu hiç denemedim nasıl yapılacağını bilmiyorum anlatırmısınız ? 3-4 kez format attım değişen birşey olmadı .

SaMaRRa
27-01-2011, 13:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

bios reset yapın ve temiz format için hdd yi sildikten sonra hemen kurulum yapmayın. hdd sildikten sonra pc yi kapatın ve fişini çekin, 20-30 sn kadar pc nin açma düğmesine basılı tutun (böylece ramlerdeki eneji sıfırlanır ve ramin içindeki beklemedeki bilgiler gider. virüs burda duruyorsa oda gitmiş olur)

ayrıca cd den çalışan antivirüs de deneyebilirsiniz. avira nın rescue cd si var (diğer antivirüslerinde var) 65mb kadar. bunu bir cd ye yazın ve sistemi dvd-rom dan başlatın o şekilde tarama yapın.

hasanyuksel
27-01-2011, 13:30   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

deniyorum arkadaşlar olmazsa yine yazarım .

Kapalı Hesap (154666)
27-01-2011, 13:59   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: hasanyuksel  
Clear-cmos (Bios reset) bunu hiç denemedim nasıl yapılacağını bilmiyorum anlatırmısınız ? 3-4 kez format attım değişen birşey olmadı .
Masaüstü bilgisayarlarda basitçe bios pili çıkartılarak bir süre sonra takılır. Ya da anakart üzerindeki jumper kısa süreliğine diğer kısma takılarak bios sıfırlanır. Ama laptoplarda bios pilini sökmek hem nerdeyse imkansız hemde yeniden takılması meşakkatlidir. Üstelik bazı bilgilerin yeniden yüklenmesi de gerekebilmektedir. Laptopun marka ve modeline göre araştırma yaparak en uygun nasıl yapılıyorsa öğrenip yapmak gerekir.

hasanyuksel
27-01-2011, 17:01   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

yaptım arkadaşlar ama hiçbir yararı olmadı başka ne yapabilirim ??

hasanyuksel
27-01-2011, 21:10   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj

yardım edecek kimse yok mu arkadaşlar

şafak89
28-01-2011, 04:03   |  #10  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

valla servis yolu gözükoyr :)

hasanyuksel
28-01-2011, 13:06   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj

servise gönderilcek bir şey yok harddiskte hiç bir şey yok başka neden kaynaklanabilir ?

SaMaRRa
29-01-2011, 00:48   |  #12  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

format attığınız cd nin temiz(virüssüz) olduğundan emin olun. olmadı bir linux işletim sistemi kurarsınız ve bu sisteme antivirüs kurup sistemi temizledikten sonra format atmayı deneyebilirsiniz. ama kesin işe yarar diyemem. bios reset attınızmı? tabi dizüstünde bios resette sorun olabilir.

cd den çalışan antivirüs denediniz mi? başka firmaların antivirüsünüde deneyin kaspersky, eset gibi firmalarında cd den çalışan antivirüslerini deneyebilirsiniz. ayrıca malwarebytes antimalware 'ide denemenizi öneririm.

birde doctus.org ta hijackthis tarama sonucuna bakarak yardım eden kullanıcılar var. ordaki yöntemleride kullanmanızı tavsiye ederim.

hasanyuksel
29-01-2011, 17:34   |  #13  
OP Taze Üye
7 mesaj

doctus.org yazdım kardeş inş bir çözüm bulurlar .