compaq CQ60-140 ED Laptop

by_ossii
15-03-2009, 17:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

selamlar arkadaslar yurt dısından hediye olarak gelen compaq CQ-60 140 ED laptopumum dili flamanca die format atıp türkce sistem yükledim sitesinden driverlerini indirip tek tek kurdum sıra ekran kartına gelince NVIDIA GeForce 9200M GE Graphics Driverini indirdim kurarken hata verdi bilgisayarınızda bu yazılıma uygun donanım bulanamadı diyor ve ekran kartını yükleyemiyorum ama Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family Graphics Driver (32-bit) bu driveri yüklediğim zaman hiç bir sorun vermiyor ama bu kezde hiç bir oyunu oynayamıyorum 7 yıllık eski bilgisayarımda oynadığım farcry bile oynatmıyo napmam lazım nerde hata yapıyorum? şimdiden tşk saygılar...

by_ossii
07-04-2009, 19:58   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

yardımcı olucak kimse yokmu arkadaslar sanırım bu sorunu yasayan sadace benim:)

Süleyman.
07-04-2009, 20:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Daha önce donanım haber'in forumunda yazmışsınız bu konuyu. Orada da size söylemiş biri, bunun ekran kartı İntel'in entegre 4500 MHD modeli diye, doğru söylemiş. Buna neden Nvidia sürücü yüklemeye çalışıyorsunuz doğrusu anlamadım. Ben de bilgisayar modelinize göre sürücü arayayım diye bakmıştım, donanım haber forumundaki sonuç da geldi Google'a. Oyun oynayamamanıza gelince: Zaten oyunlar için uygun bir kart değil o Intel'in grafik kartı. Oyun performansı alamazsınız. Bunda bir sorun yok. Yani siz dizel arabaya uçak benzini koyup çalıştırmak istiyorsunuz ama maalesef herşey o kadar kolay değil;) Dandik bir ekran kartına iyi bir sürücü yükleyince gaza basmıyor malesef. Bizim murat 131'lere Alonso'yu bindirseniz ne yapacak?..

Süleyman.
07-04-2009, 20:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
by_ossii
yardımcı olucak kimse yokmu arkadaslar sanırım bu sorunu yasayan sadace benim:)
Tabi ki sadece siz yaşarsınız bu sorunu.Ağzı kulaklarına varıyor Kimse sistemine başka bir kartın sürücüsünü kurmaya kalkmıyor ki...

by_ossii
12-04-2009, 15:45   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet ordada bu konuyu burayla aynı gün acmıstın ve oradaki yazılarımı dikkatli okusaydınız demek istediğimi anlardınız benim tuhafuma giden hp sitesindee driver bölümünde NVIDIA GeForce 9200M GE Graphics driveri var madem bu pc uyumlu değil neden ekliyorlar? işte ben bu sorunun cevabını arıyorum aynı sorunu yaşayıpta cözüm bulan veya bulamayan varmı:)