Computers and Programming Ödevi Yardım!!!

Huzzia
23-12-2010, 16:10   |  #1  
Huzzia avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
144 mesaj

1)Chipset(Yonga Seti) nin anlamı ?
Emulation ne demektir bilgisayar dilinde ? Avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

2)Simulation ne demektir bilgisayar dilinde?Emulation ' la arasındaki farklar nelerdir?

3)Microcontroller(Mikrodenetleyici) nedir ?
Microprocessor(Mikroişlemci) dan nasıl , ne yönden farklıdır ?

4)Embedded System (Saklı(Gömülü) Sistem) nedir ? 2 tane örnek sağlık ekipmanlarından ve taşımacılıktan.

5)Bugün Erişilebilir RAM(Random Access Memory) çeşitleri ( Örneğin DRAM , SDRAM (Hangileri hala üretiliyor?)

6)Transistör sayısı(işlemcideki) , Clock - Speed , Data Width , MIPS ve bilgisayarın performansı bu yazılanlar arasındaki ilişki nedir?

7)Amdahl'ın ve Gustafson'un paralel algoritmanın hızı arttırması hakkındaki yasaları nelerdir?

8)Superscalar Mimari ne anlama gelmektedir ve 2 tane süperscalar işlemciye örnek

9)Wearable Computer(Giydirilebilir Bilgisayar) ne anlama gelmektedir 2 tane örnek?

10)ISBN(the International Standard Book Number) nedir? Dizaynı nasıldır?Hangi parçadadır?bi kaç tane örnek.

11)Hızlandırılmış Video Kartı  bilgisayar dilinde ne anlama gelmektedir ve işlemciyi nasıl etkiler?

12)Adım adım lazer yazıcının çalışması nasıldır? Resident(İnternal) Front (İç Ön) ne anlama gelmektedir?                                                                                         

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: Huzzia ~ 23 Aralık 2010 16:12