CORSAIR

Kapalı Hesap (236590)
15-04-2012, 16:30   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

peki Corsair hakkında neler düşünüyorsunuz ? sıvı soğutma olarak geçse de tam anlamıyla sıvı soğutma değil aslında yine fan destekli karma bir ürün h60 h70 h80 ... fiyatları 230 küsürlerden başlıyor bildiğim kadarıyla ama en azından anakarta yük binmesi olayı yok ve yer kaplamıyor ...
bu arada bu bende kişisel bi paranoya haline geldi ne bileyim büyük bir soğutucu taktığımda sanki anakart işlemcinin üst tarafından yırtılacakmış gibi hissediyorum illaki bir yük biniyodur yani fiziksel olarak bi yüklenme olacak illaki ... o yüzden içime sinmiyo bi türlü ... ha hiçbişey olmaz muhtemelen zaten hiç böyle absürt bi şikayet de görmedim bugüne kadar ama yinede incecik bir kart nasıl oluyo da o koca şeyi dört tane somon vidayla tutuyo :) bilmiyorum belki sorun bendedir ama işlemciye overclock yapacak halim yok şansımı sıvı soğutmadan yana kullanmak istiyorum ( ürünü geri verdim bu arada : thermaltake frio )
bana önerilerde bulunun lütfen

asus sabertooth x58 board
1tb seagate hdd
DDR 3 8gb ram
coler master haf plus 912 kasa
intel core i7 960 (1366 soket) işlemci
asus gtx 560 ti / direct cu ll ekran kartı - 1 gb

tesisat bu ... siz olsaydınız işlemci soğutucusu olarak ne düşünürdünüz
not : bir soğutucuya vereceğim maksimum miktar - 260 - 270 tl

Kapalı Hesap (203105)
15-04-2012, 17:32   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

zaten bende alıcaktım bir ara corsaır H100 alıcaktım vatan % 25 indirimle 275 tl küsürlü bir fiyata denk geliyordu ve haf x 942 kasamın tavanına montajlıyacaktım fakat elime para geçincede stoklarda kalmamıştı artık bekliyeceğiz hem işlemci üserine gelen bölümündeki fan kontrol de güzel bişey e benziyor

Kapalı Hesap (236590)
15-04-2012, 18:14   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

ben aldım :) vatan da h 80 aradım bulamadım gold da hepsi varmış ordan aldım 320 tl kusur biseydi galiba daha bugun aldım :) elıme gecmedı bıle arkadas getırecek sıvı ıhtıyacı önceden karsılanmıs bır kapalı devre söylenenlere gore sessızde ayrıca termal macunu da onceden surulu oluomus hydro serilerinde

Kapalı Hesap (203105)
15-04-2012, 20:01   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj
Alıntı: ongunowski  
ben aldım :) vatan da h 80 aradım bulamadım gold da hepsi varmış ordan aldım 320 tl kusur biseydi galiba daha bugun aldım :) elıme gecmedı bıle arkadas getırecek sıvı ıhtıyacı önceden karsılanmıs bır kapalı devre söylenenlere gore sessızde ayrıca termal macunu da onceden surulu oluomus hydro
fiyat dena değil gold da zaten birçok yerde stokda bulunmuyor