Cpu'daki proseslere kota koyma

HPQ-User
07-04-2008, 19:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Nightcrawler sormuş:
Sorum şöyle .Bu donanım üzerinde terminal sunucusu çalıştırıyorum.Kullanıcı adedi 50-60 arasında olmasına karşın maximum bağlantı sayısı gün içerisinde 30a ulaşmıyor. Ve mevcut donanım üzerinden clientlar database,mail(Lotus),Office programlarına ve internete erişim sağlıyorlar. Sorun şu ki günün belirli saatlerinde bir çok kullanıcı aynı anda nete çıkmaya çalışıyor ve CPU kullanımı kısa bir sürede 100% kullanıma geliyor.Ve dolayısıyla sistem kitleniyor. Net bağlantısı sağlayan proxy sunucusunu bu nedenle günün o saatlerinde belirli sürelerle restart etmek zorunda kalıyorum. Sunucunun sistem kaynakları yeterli olmasına karşın belirli süre net bağlantısı kesmeyen kullanıcın sessionda bir şişme meydan geliyor.Sorun bu

Sorum ise şu:Bu prosesleri belirli süre misal 30 sn boyunca CPU'yu ele geçirdiğinde otomatikman release edecek lakin bu prosesi belirleyebileceğim ; Grup policy'de yada harici bir programla bunu yapabilirmiyim.Ya da daha farklı bir çözüme ihtiyacım olabilir mi?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
Xeon 3.06 işlemcili 4 GB ram'li Ibm x365
Server standard edition  2003 R2 Eng

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13