Cpu fan error hatası

Armadaaa
21-12-2013, 20:05   |  #1  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Beyler dun birden bilgisayar kapandi. Bilgisayarciya goturdum power yanmis degistirdiler. Bilgisayari getirdim eve actim acilista cpu fan error hatasi verdi. Neyse kapattim isim vardi ciktim evden. Az once geldim eve bi kez daha denedim hata vermeden acildi. Ama.kafama takildi.neden bu hatayi verdi? Bir kez daha olur mu?

Meyriyer
21-12-2013, 20:20   |  #2  
Taze Üye
13 mesaj

Selam arkadaşım. Bu konuyu bi araştırdım. Zaten buna benzer bir konu açılmış. Bu https://www.chip.com.tr/forum/ilk ... -veriyo_t68985.html konudaki arkadaşların yazdığı çözümleri dene derim :)

Armadaaa
21-12-2013, 20:58   |  #3  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj
Alıntı: Meyriyer  
Selam arkadaşım. Bu konuyu bi araştırdım. Zaten buna benzer bir konu açılmış. Bu https://www.chip.com.tr/forum/ilk ... -veriyo_t68985.html konudaki arkadaşların yazdığı çözümleri dene derim :)
 Arkadaşım sağol da googleye yazıp aratmasını bizde biliyoruz. Araştırdım baktım onların ki her açılışta çıkıyor. Benim ilk açılışta çıktı bilgisayarı tekrar açınca gitti. Acaba birdaha olur mu diye burda ki bilgili arkadaşlara sorayım dedim.

Meyriyer
21-12-2013, 21:38   |  #4  
Taze Üye
13 mesaj

Kusura bakma tam bi tatmin edemedim, çokta bi bilgim yok o hata konusunda :D

Armadaaa
22-12-2013, 16:02   |  #5  
Armadaaa avatarı
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Up beyler yardım

DiamondMines
22-12-2013, 19:29   |  #6  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Armadaaa  
Beyler dun birden bilgisayar kapandi. Bilgisayarciya goturdum power yanmis degistirdiler. Bilgisayari getirdim eve actim acilista cpu fan error hatasi verdi. Neyse kapattim isim vardi ciktim evden. Az once geldim eve bi kez daha denedim hata vermeden acildi. Ama.kafama takildi.neden bu hatayi verdi? Bir kez daha olur mu?

CPU fan hatası normal şartlarda veriyor mesela RPM hızı düşük ise 400/600RPM fan hızı düşüktür diye uyarı verir hata değil bu aslında. Bios güncellemesi fayda sağlayabilir. Sistem parçalarında sıkıntı olabilir. Sistemde herşey uyumlu ise sıkıntı olmaması lazım.