creative SB audigy value ses sorunu

HPQ-User
21-06-2009, 17:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

beyourself sormuş:
gayet normal çalışan masaüstü bilgisayarımda aniden ortaya çıkan bir ses problemiyle karşı karşıyayım. yaklaşık 2 yıl önce aldığım ve o günden beri sorunsuz kullandığım ses kartımdan kaynaklandığını düşündüğüm bir ses problemi bu. herhangi bir ses çalınırken, bu bir film de olabilir müzik de oyun da, ses miktarı birden düşüyor sonra tekrar yükseliyor, bu çeşitli atlamalar ve patlamalarla birlikte seyrediyor. ses sisteminden sesi sonlara getirmeme rağmen çok cılız bir ses çıktığı da oluyor fakat bu ani bir yükselmeyle komşuları uyandıracak seviyeye de çıkıp tekrar azalabiliyor. onboard ses kartı ile test ettim ve ses sistemi tamamen sorunsuz çalışıyor. ses kartı sürücülerini tekrar tekrar kaldırıp yeniden yükledim. güncel sürücüleri denedim. kartın slotunu değiştirdim. bütün pci slotlarında bu işlemleri tekrar tekrar denedim ama sonuç hüsran. durduk yere bu bolzulmanın yaşanmasının tek nedeni olarak aklıma windows güncelleştirmeleri geliyor. bununla ilgili yabancı bir sitede de bir yorum okudum. güncellemeyi geri alarak bener bir problemden kurtulan birinin yazısıydı bu. bilgisayarda hiçbir şekilde film izleyemiyorum, müzik dinleyemiyorum, oyunların sesini kısmak zorunda kalıyorum. bu durum sinirimi çok bozuyor. şu anda tek çare olarak ses kartımı devreden çıkarıp onboar olanı kullanacağım galiba. siz değerli uzmanlardan bu konuda bir çözüm bekliyorum. şimdiden teşekkürler. saygılar sunarım.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
MSI K8N Noe2 anakart
AMD Athlon 3000+ CPU
ATI Radeon 9600 Ekran kartı
1,5 GB Kinston bellek
creative sound blaster audigy value 24 bit ses kartı
Logitech x-540 5+1 ses sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

DaRWeLL
21-06-2009, 17:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

bana donanımsal gibi geldi.eğer garantisi varsa gönderin.yoksa tamir etmeye değmez, yeni bir kart alırsınız..

yazılım sorunu ise , sorun çıkmadan önceki bir tarihe sistem geri yükleme yapabilirsiniz.

yada ses kartı driver ını kaldırıp yeniden yükleyin.

bunun dışında bu virüste olabilir.Kis, Nis gibi iyi güvenlik programlarıyada bir tarama yapmakta fayda var..