Creative Sound Blaster Audigy Sorunu!

altintasgurcan
08-07-2008, 11:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Arkadaşlar merhaba.
Geçenlerde 5+1 ses sistemi aldım ve iyi performans alabilmek için Creative ses kartı tercih ettim.Ses kartının markası Creative Sound Blaster Audigy Value.Kartı Pci yuvalarından birisine takıp içinden çıkan cd'sinden driver'ini yükledim.(Bu arada bios'tan onboard ses kartını kapattım).Müzik,Video ve diğer multimedia ortamlarında ses almam ile ilgili bir şikayetim yok ancak oyunlarda ses problemi yaşıyorum.Problemim şu:Örn. verecek olursam GTA San Andreas oynarken bir araba alıyorum araba sürerken hiç bi şekilde ses çıkmıyor, ancak arka plandaki sesleri alabliyorum(arka plan derken yanımdan geçen arabların veya diğer insanların sesi).Sorun tüm oyunlarda böyle yani GTA ile ilgili bir sorun değil.Kartı başka bir konfigürasyona taktım sonuç değişmedi(anakartımdan vs. şüphelendiğim için).
Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
Herkese Teşekkürler...

Borga-x
08-07-2008, 12:17   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Buyuk ıhtımal ses kartın 5+1 seklınde ayarlanmış bu yuzden duyamıyorsun. Denetım masasından ses denetımıne gır orda hoparlor ayarlarından  stereo veya 2+1'i seç ve kaydedıp kapat. Eger Creatıve'ın kendı ses denetımı varsa aynısını burda da kontrol edıp yapabılırsın. bundan sonra sesler stereo olarak gelecektir.