ctr+alt+del RESTART

cesursavcı
29-11-2011, 22:02   |  #1  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,052 mesaj

ARKADAŞALR PC ARADA BİR DONUYOR VE KİTLENİYOR PC TEKRAR AÇÇTIGIMDA

KİMİ ZAMAN CTR+ETL+DEL RESTART YZISI ÇIKIYOR

AMA KİMİ ZAMANDA WİNDOWS YAZISINDA DONUYOR

RAM BOZUKTUR DİYE YENİ RAM ALDIM DİĞERİNİ ATTIM AMA SOUN ÇÖZÜLMEDİ

kerero
29-11-2011, 23:42   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

format attınmı hiç ??

Erdem_Aydın
29-11-2011, 23:54   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Aynen önce bi sistemi onarmayı deneseydin. Yazılıma bakmadan donanımı atmaya gerek yokki...

Limpare
29-11-2011, 23:59   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

arkadasim yok sunu yap yok bunu yap demeyecegim.
sorun tamamen donanimsal.
ister format at istersen tüm zararlilari taratip sil.
sorun cözülmez.
sorun tamamen hdd ve anakart sorunu.
baska cözüm inan yok.
ya öyle devam edeceksin ya da ana kart ile hdd yenilenecek ( yenileme cok sacma olur:)))

cesursavcı
30-11-2011, 11:02   |  #5  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

anakartı gösterdim sorun yok dendi
ekran habire donuyor
pc tekrrar başlatıyomm açılmıyor 5-10 dkk bekliyom düzeliyor taki bir dahi donana kadar

trakya85tm
30-11-2011, 17:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Bilgisayarını virüs test merkezine çevirirsen böyle olur.En iyisi format at.

mahmutdemir
03-12-2011, 12:20   |  #7  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Kardeş aynı orun bendede vardıCTRL+ALT+del Tuşuna basıyodum pc sürekli yeniden başlatıyordu. Bu Sorum Bilgisayar işletim sistemini görmüyor diye biliyorum. Windows u tekrar yerel disk c yi biçimlendirerk yükle.Eğer Win7 de format atarken hata verirse Xp cd si ile dene .

mustafa2116
03-12-2011, 22:12   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: Livinq.Leqend  
Kardeş aynı orun bendede vardıCTRL+ALT+del Tuşuna basıyodum pc sürekli yeniden başlatıyordu. Bu Sorum Bilgisayar işletim sistemini görmüyor diye biliyorum. Windows u tekrar yerel disk c yi biçimlendirerk yükle.Eğer Win7 de format atarken hata verirse Xp cd si ile dene .
CTRL+ALT+DELETE bir birim hatasıdır ve İşletim sisteminin ayarlarını değiştiren bir uygulama kullandığınızda  ön bilgi belleğini hızlandırmak adına yok ettiğinizde karşınıza çıkar.

Ön bellek Bir kapanış esnasında sistemin hata bilgilerini topladığı yer olamakla birlikte sisteme ait bir çok verininde işlenme yeridir bu bilgisyaarın %3-5 oranında yavaşlamasına neden olsada bilgisayarınızın ansız kapanışlarında kurtarıcı tek alandır.

burası kapalı kaldığında bilgisayarınız %3-5 oranında hız kazanır ama bu kezde güvenlikten zafiyet vermiş olursunuz. Dosya okuması-yazması esnasındaki kapanışlarda ön bellek etkin olmadığından diskin tümü hatalı görülebilir.

Diğer nedeni ise Diskin bakımsız ve fazlasıyla Hasarlı oluşdur. Bu durumlarda diskinize bir birleştirme yada HATA DÜZENLEME yapmadığınızdan kaynaklanır. Ayda 1 kez disk birleştirmek 3 ayda bir hata gidermek bilgisayarınızn hdd sağlığını ayakta tutarken hız kaybınıda önlemiş olursunuz..

cesursavcı
04-12-2011, 14:41   |  #9  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

saolun nasıl hata düzeltme yapcam,bide dsik birleştirircem d ve c birliktemi olcak d sürücüde arşivlerim var onlar disk birleştirince format atma sonrası d silinmezmi,

bide o ctr+alt+del artık çıkmıyor
ama pc dururp durruken donuyor ve pc tekrar başlatıyom arasına açılırken donuyor ara sırada açılıyor günde bu 10 sefer hemen hemen oluyor

mustafa2116
04-12-2011, 19:53   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Disk birleştirmeyi Auslogics disk defrag ile yapabilirsin ücretsizdir ve iyi bir birleştirme aracıdır.

Disk temizliğinide CCleaner i kullanabilrisin.

Yada bunları istemiyorsan.

Disk üzerinde sağtık yapıp özelliklerle  disk temizliğini burdan yapabilir yine aynı yerde araçlar kısmından Disk birleştirmeyi yapabilirsin :)

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 04 Aralık 2011 19:54