CTRL tuşuna basılı tutarak istediğim klasörleri te

ettu
22-06-2007, 16:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
134 mesaj

Xp Professional Türkçe kurulu bilgisayarımda, windows gezgini ile içinde 10 klasörün olduğu bir dosyada CTRL tuşuna basarak
bazı dosyaları seçmek ve başka bir dosyaya kopyalamak istiyorum. İlk bir iki dosyayı işaretliyorum.
Üçüncü dosyaya gelince işaretlediğim dosyalarda (elim hala CTRL tuşuna basılı) işaret kalkıyor.
Tekrar silbaştan yapıyorum ama sonuç olumsuz. Bu seferde 10 klasörün hepsini işaretleyip yine CTRL tuşu ile sileceğim
klasörleri işaretleyeyim diyorum derken işaretlenen klasörlerin hepsinin işareti gidiyor. Geriye tek bir çare kalıyor.
Tek tek kopyalama yapıyorum ama bu da acaip sinir bozuyor. Yok mu bu sorunu çözmenin kesin bir yolu?
Saygılar

adeep
22-06-2007, 16:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
177 mesaj

şöyle dene kopyalamayacağın dosyaları seç sonra menüden düzen-->diğerlerini seç de. ve kopyala..

BOOMFUNKMCS
22-06-2007, 19:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

shift tuşu ile ctrl tuşunu karıştırıyor olabilirsin yanlışlıkla.

ettu
22-06-2007, 21:24   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
134 mesaj

Ah keşke karıştırmış olsam da sorun çözülseydi. Shift tuşuna basınca hepsini seçiyor. Yıllardan beri kullandığım sadık tuşlarım yoksa bana ihanet mi edecekler artık. XP ile onarımı deneyeceğim, bakalım tutacak mı?

devrimm
23-06-2007, 00:06   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

wireless klavye mi kullanıyorsun.
çünkü arkadaşımda vardı kablosuz klavye(hemde microsoftun) seninkinin türden problemi vardı CTRL tuşuna basıp bikaç dosya seçilemiyordu.. Onun klavyesinde sorun vardı..

ettu
23-06-2007, 14:50   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
134 mesaj

Evet Microsoft wireless optical desktop 4000 serisinden klavye kullanıyorum. Daha öcede sattığım bilgisayarla verdiğim Microsof wireless multimedia klavye kullanıyordum, hiçbir sorun da yaşamıyordum. Başka bir kablolu ve kablosuz klavye ile de deneyeceğim bakalım sorun düzelecek mi?

ettu
29-06-2007, 17:05   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
134 mesaj

Evet dün kablolu bir klavye ile yaptığım denemede CTRL tuşu ile istediğim dosyaları seçebildim. Winamp'ta da istediğim müzikleri hiçbir hata olmadan seçebildim. Yani CTRL tuşu ile dosyaları isteğime göre seçememem nedeni kablosuz Microsoft klavyem imiş. Sanırım klavye mi ya kablolu yapacağım yada yine kablolu klavyeye döneceğim.