D'nin aciLirken hata vermesi.

deLi.cocuq
27-04-2009, 12:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ArkadasLar yeni format attim, Formattan Sonra D'ye TikLadigimda "D:/ geçerli bir win32 uyguLamasi değil!" yazisiyLa karsiLasiyorum. ßu Sorunu nasiL halledebiLirim, Şimdiden TskLer...

Mustafa@PC
27-04-2009, 12:59   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Virüs olabilir.

Aşağıdaki removerı bilgisayarına yükle.

Combofixide indir.
Ardından avira antivir 2009'u yükleyip güncelleyip güvenli modda ilk başta yukarıdaki remover daha sonra avira ile en sonda combofixle tarat.

Mustafa@PC
27-04-2009, 13:22   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Mutlaka güvenli modda tarat.

piRe_
27-04-2009, 13:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
deLi.cocuq
ArkadasLar yeni format attim, Formattan Sonra D'ye TikLadigimda "D:/ geçerli bir win32 uyguLamasi değil!" yazisiyLa karsiLasiyorum. ßu Sorunu nasiL halledebiLirim, Şimdiden TskLer...
Formattan sonra antivirüs yüklemeden direkt olarak D: ye tıkladıysanız olay bitmiştir.
Tekrar formatlayın (formattan kastım, Windows yükleyin) ve ardından ilk iş olarak antivirüs yükleyerek güncelleyin. Daha sonra D: gibi diğer sürücülerinize erişmeyi deneyin.

Formatlamadan da çözüm mümkün ancak yol yakınken temiz iş yapın daha sonra başınız tekrar ağırmasın.

Mustafa@PC
27-04-2009, 13:35   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Belkide xp modifiyelidir ?

H@ckerCesur
27-04-2009, 15:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

önce combofix yap sonra da.
başlat çalıştır regedit

hkey_current_user/software/microsoft/windows/current version/explorer/mointpoints2 yazanın üzerine tıkla ve tümünü sil...

karatutku49
27-04-2009, 15:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
321 mesaj

Bazen sabit disklerin içinde autorun.inf ( C:\autorun.inf gibi ) adlı dosyalar olur. C:, D: vs. sürücüleri açıldığında eğer içinde autorun dosyası varsa o dosyanın içinde yazan komutları çalıştırırlar. Bilgisayara takıldığında otomatik açılan CDlerde bu yöntem kullanılır.

Senin bilgisayarında D sürücüsünün içinde autorun.inf dosyası var ve her seferinde sistemde olmayan ya da bozuk bir program çalıştırmaya çalışıyor. Windows'un verdiği hatanın sebebi dosyanın bozuk olması ya da yerinde olmaması. Büyük ihtimalle bir zararlı tarafından oluşturulmuş, antivürüsün zararlının kendisini silmiş ama autorun dosyasının silmemiştir.

Gelelim nasıl halledileceğine.
Çalıştır'a "cmd" yazarak komut istemini aç. Sonra şunu yaz.

del d:\autorun.inf /a:rsh

Sonra sürücünün içini açmadan d sürücüsünün adını değiştir. Değiştirdikten sonra tekrar eski haline getirebilirsin ama mutlaka bir kez değiştirmen gerekli çünkü windows ancak bu şekilde autorun.inf dosyasının değişip değişmediğine bakacak.

Mustafa@PC
27-04-2009, 16:29   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Sality virüs'ü kısaca.

deLi.cocuq
29-04-2009, 23:13   |  #9  
OP Taze Üye
2 mesaj
H@ckerCesur
önce combofix yap sonra da.
başlat çalıştır regedit

hkey_current_user/software/microsoft/windows/current version/explorer/mointpoints2 yazanın üzerine tıkla ve tümünü sil...

ArkadasLar iLginiz ve CevapLariniz için Çok tesekkür ederim.  Yukaridaki işLemi yapinca Sorun halloldu. Hepinize Tekrar tsk.