D: sürücüm OEM oldu.

Nebula
19-06-2013, 08:56   |  #1  
Nebula avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

"Windows 8 Dell İnspirsion 15"    Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme sonucu  D: sürücüm OEM oldu.  Zaten normalde OEM vardı.

Disk yönetiminde harfsiz bir şekilde Yerel Disk olarak tanınmış ve Müdahale edilemiyor.

Sağ tuş yapınca Yardım menüsü açılıyor sadece. 400 Gb. alanı kullanamıyorum.

Üçüncü bir parti yazılımla harfsiz yerel disk olan yere format attım düzelmedi.

Sürücüdeki bilgiler önemli değil; yedeği var.

Son Düzenleme: Nebula ~ 19 Haziran 2013 10:04
uSSTA123
19-06-2013, 09:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
165 mesaj

HDD yi başka bir bilgisayara takıpta biçimlendir diyecem  olmaz.Nedeni de garantisi gider.Sağ tık yapınca biçimlendir çıkıyorsa biçimlendirmeyi dene.Anlattığına göre partition uçmuş.İçinde önemli bilgilerin varsa uzman bir kişiden yardım almanı öneririm.

http://forum.donanimhaber.com/m_43621433/tm.htm  bu siteden yardım almanı öneririm. Burada da senin sorununun aynısını bir kişi yaşamış.

Nebula
20-06-2013, 13:47   |  #3  
Nebula avatarı
OP Taze Üye
18 mesaj

Dell firmasıyla görüştüm. Servisinize alın bakın dedim olmaz dediler, Yedek alıp onunla formatı denememi istediler; deneyeceğim.             İlk aradığım bayan sorumlu beni microsoft'a yönlerdirdi, Microsof'tla görüştüm sağ olsunlar çok ilgilendiler 20 dk. boyunca uzaktan erişimle bağlanıp yardım etmeye çalıştılar ama oem disk bölümüne onlar bile cmd.exe dahil hiç bir müdahalede bulunamadılar. Bu durumda Dell recovery yazılımı hatalı. Başlangıçata 3 adet dvd'ye yedek yapmıştım; o yedeği geri yükleyeceğim dell recovery yazılımı bunu yapmak için premium sürümü satın almamı istiyor.     ( BU HAKSIZLIK ).  3 YEDEK DVD ile bios'tan formatı deneyeceğim.

Nebula
23-06-2013, 13:55   |  #4  
Nebula avatarı
OP Taze Üye
18 mesaj

3 DVD ile formatladım. hdd başlangıçta olduğu gibi 750 GB oldu. 10,5 GB lık  Recovery bölümü yerinde ancak OEM kurtarma yazılımı silinmiş. Yani elimdeki DVD kaybolursa ya da bozulursa tekrar format atamam.

OEM recovery yazılımını yüklemenin bir yolu var mı?