D sürücüsü gitti :S

shenzhou
03-10-2009, 08:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

arkadaşlar dün bir oyun indiriyordum. ama bi yere yetişmem lazımdı acele ediyordum o yüzden. oyun indikten sonra flash diske atıcaktım. flash diske oyunu atmadan önce bi tarama yaptırayım dedim. ama yanlışlıkla d ye yaptım taramayı.yaptığım işlem ise hata denetimi işlemi. kapatmaya uğraştım olmadı. kapanmadı. sonra ctrl+alt+del den yanlışlıkla explorer.exeyi kapatmışım. çalıştırdan tekrar açtım. açtığımda tarama yoktu. sonra oyun bitti. derken pc çok yavaşladı. çıkmam gerekiyordu . oyunu alel acele diske attım. pc takıldı falan. ben de düğmesine basarak kapadım pcyi. gittiğim yerded flash diski bi takım pc okumadı. muhtemelen flash diskte bozuldu. sonra eve geldim pc yi açtım. direk d ye baktım ama dnin içi bomboştu. 195gb nin %100 de %100ü boş gözüküyordu. sistem geri yükleme falan yaptım geri gelmedi. en az 120gblik verim gitti. bunu geri getirebilmek için yapılacak birşey var mıdır? yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

shenzhou
03-10-2009, 13:58   |  #2  
OP Taze Üye
18 mesaj

güncel

Banned
03-10-2009, 14:09   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

D deki veriler silinmemiş ancak D diskinizin dosya sistemi bozulmuştur. Sizinde söylediğiniz gibi dise sağt tıklayıp özellikler- araçlar  seçeneğinden hata denetimini bazuk bölümleri düzeltmeye çalış şeklinde çalştırın ve/veya komut istemcisine chkdsk /f komutunu verin. ğer bu işlemler verileri geri getirmese D yi önce hızlı biçimlendir seçeneği ile biçimlendirmenizi sonrasında veri kurtarma yazılımları ile verilerinizi kurtarmanızı öneririm. İşletim sisteminiz xp ise easy recovery yazılımı verilerinizin tamamını sağlam şekilde kurtarmak için işinize yarayacaktır.

shenzhou
03-10-2009, 14:15   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

teşekkürler ilginiz için. anlattıklarınızı hemen deniyorum . umarım kurtarabilirim verileri.

shenzhou
03-10-2009, 17:54   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj
Alıntı: khramn  
D deki veriler silinmemiş ancak D diskinizin dosya sistemi bozulmuştur. Sizinde söylediğiniz gibi dise sağt tıklayıp özellikler- araçlar  seçeneğinden hata denetimini bazuk bölümleri düzeltmeye çalış şeklinde çalştırın ve/veya komut istemcisine chkdsk /f komutunu verin. ğer bu işlemler verileri geri getirmese D yi önce hızlı biçimlendir seçeneği ile biçimlendirmenizi sonrasında veri kurtarma yazılımları ile verilerinizi kurtarmanızı öneririm. İşletim sisteminiz xp ise easy recovery yazılımı verilerinizin tamamını sağlam şekilde kurtarmak için işinize yarayacaktır.
çok teşekkür ederim khramn. dediklerin gerçekten işe yaradı. verilerimin %100de %100 e yakınını kurtardım. tekrar sağol.