Dans eden harfler

Banned
10-03-2009, 03:42   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar uzunca bir zamndır office2003 te wordde ve nette forum sayfalarına yazarken yazıyı yazdığım satırdan mause imleci başka satıra atlıyor bunu fark etmezsem bütün yazdığım birbirine giriyor tekrar silip baştan yazmak zorunda kalıyorum çok sıkıcı çok zahmetli oluyor bu iş.

bunun nedeninin keylogger ya da virus olduğunu düşünüyorum office 2003 sildim 2007 yükledim değişen birşey olmadı pcde güvenlik yazılımrı şunlar:

-zemana
-avg antivurus
  pc:asus f3sr

yardımcı olur bilgi verirseniz sevinirim.

Banned
10-03-2009, 14:01   |  #2  
OP Banlandı
558 mesaj

konu hakkında bilgisi olan yok galiba

mancukya
10-03-2009, 15:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

anti malware, ccleaner, spybot yada Ad adware kur update tara temizle bunlari yaparkende sistem geri yüklemenide kapat. (windows update de unutma)
Ama senin sorun sadece keylogerle olmayabilir baska bir fare ilede denem yapsan ?

alexsos
10-03-2009, 17:00   |  #4  
Üye
79 mesaj

oncelıkle fare yı acıp temızlemeyı becerıyorsan yap.. eskı fare lerde ıcıne gıren psılıklerden dolayı bunu ben de yasadım .. ıyı bır temızlık yapınca ortadan kalktı.. ama bunu akıl edene kadr canıma okundu .. aynı bende senın gıbı vırus ve keyloggerden suphelendım .. arama yapacagım dıye canıma okundu.. temızlıkten sonra bırsey kalmadı ..

cam-ali
10-03-2009, 23:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

Benimde Acer Travel Mate Markalı Leptopda Oluyodu Allaha Şükür Onu Kırdım İyiki Kurmışım Şimdi Hp Pavillion a Geçtim Touchpad Kilit War Rahatladım Sorun Düzelti ..
Gerçi Bazen Kapatmayı Unutuyorum Niye Kayıyorda O Benim Hatam ...

Arkadaşım Bence Alexsos Arkadaşımın Dediğini Yaparsan Mutlu Sona Ulaşırsın ...

Saygılar...

Banned
10-03-2009, 23:53   |  #6  
OP Banlandı
558 mesaj
alexsos
oncelıkle fare yı acıp temızlemeyı becerıyorsan yap.. eskı fare lerde ıcıne gıren psılıklerden dolayı bunu ben de yasadım .. ıyı bır temızlık yapınca ortadan kalktı.. ama bunu akıl edene kadr canıma okundu .. aynı bende senın gıbı vırus ve keyloggerden suphelendım .. arama yapacagım dıye canıma okundu.. temızlıkten sonra bırsey kalmadı ..
birader bende eski toplu mauslarden yok bildiğin optik mause ben touchpad ten oluyor diye düşünüyordum ama ondan da olmuyor hiç dokunmama rağmen touchpade imleç yer değişitriyor

cam-ali
11-03-2009, 02:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

kardeş senin sorunun çok farklı bi sorun eminim çokda basit bi çözümü war ama bulamadım walla ya ne oldugunu ama eminimki çok basit bi sorunun var.

cam-ali
11-03-2009, 02:46   |  #8  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

kardeş touchpad dinde kilit warsa onu bi dene yoksa mauseyi sök pc den sonra yine aynı hatayı veriyorsa senin taouuchpad arızalıdır ...

aklıma daha iyisi gelene kadar şimdilik en iyisi bu ...

alexsos
11-03-2009, 12:49   |  #9  
Üye
79 mesaj
6.his
birader bende eski toplu mauslarden yok bildiğin optik mause ben touchpad ten oluyor diye düşünüyordum ama ondan da olmuyor hiç dokunmama rağmen touchpade imleç yer değiş
anladım tabıı kı toplu mouse u kastetmedım.. bendekı de optık ıdı.. basıt olarak anlatırsam tekerleklerın sag ve solunda optık okuyucular var.. bırınden cıkan optık ısık dıgerıne tekerlegın arasındakı ızgaradan gecerek gıdıyor.. bu ısık kırılmaları sayesınde fare ılerleyıp gerı hareket yapabılıyor.. zaman ıcınde bu optık alıcıların etrafında ne kadar temız kullansan da engelleyen toz bırıkımlerı oluyor.. benım temızlıkten kastım bu toz parcacıkları ve lıflerın temızlıgı.. yanı optık alıcı ve verıcılerın onlerı ne kadar temız ıse o kadar saglıklı calısıyor..
elın alısıksa bır temızle ondan sonra bır dene.. fark olmuyorsa farenın altında seffaf bır parca var.. onu temızle.. hanı kırmızı laser ın cıktıgı yer.. bır de onu dene bakalım farkedecek mı ??
ben gunlerce vırus vs aradım hıcbırsey bulamadım .. bu anlattıgım temızlıklerı yaptıgımmda farenın ıcınden cok pıslık cıktı.. sımdı ıyı durumda ..

alexsos
11-03-2009, 12:51   |  #10  
Üye
79 mesaj

bu soyledıklerım sadece mouse ıcın gecerlıdır.. laptop veya notebook padlerınde oluyorsa mutlaka bır servısın gormesı gerekır.. sıra bır darbe alması bıle bozabılıyor..