DATRON TW7A20 T7250 NOTEBOK

sulkar
25-01-2008, 22:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

merhaba arkadaşlar.
aşağıda özellikleri bulunan notebok hakkında (teknik destek dahil) bilgi edinmek istiyorum.Bu notebook u kullananlar dan bilgi paylaşımı istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

not: Bu notebook maximum kaç gb ram destekleyebilir?

DATRON TW7A20NFWCVP

CPU Teknolojisi Santarosa Core 2 Duo T7250

CPU Hızı 2.0 GHz

CPU Bus Hızı 800 MHz

CPU Ön Bellek 2MB

RAM Kapasitesi 2048MB

RAM Tipi DDR2

RAM Bus Hızı 667 Mhz

HD Kapasite 120 Gb

HD Dönüş Hızı 5400 Rpm

VGA RAM 512 Mb TURBO CACHE

VGA Chipset Markası NVIDIA

VGA Chipset Modeli Ge Force 8400

Ekran Boyu (inch) 15.4 " PARLAK EKRAN

Monitör Tipi WXGA

Maksimum Çözünürlük 1280*800

Optik Sürücü DVD±RW Double Layer

Mobil Özellikler BlueTooth

Mobil Özellikler Kart Okuyucu

Mobil Özellikler Wireless

İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr

Ağırlık (Kg)2.7 KG

Diğer 4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT

selimhun
26-01-2008, 13:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Ben Datron kullanıcısı değilim. Anacak özelliklerine bakınca gerçekten ''Çokiyi'' ye yalın bir dizüstü. Doğal olarak burada fiyatını dikkate alarak bu yorumu yapıyorum. Datron bazı kampanyalarda  buözellikteki  dizüstünü  usd 1.000  civarında fiyatlarla satıyor. Bu  örneğin Toshiba nın yarı fiyatı seviyesinde. Biliyorsunuz artık tüm bilgisayarlar  Çin li işçilerin yeteneneği ve dikkati ile üretiliyor.
-Türkiye servisine bakın.. Bunun için Datron almanız gerekmez. Almadan araştırın.Bir sorun olması durumunda herhangi bir dağbaşındaki  bakkal dükkanı  nitelikli bir yere mi gönderileceksiniz. ???Ben Fujitsu-Siemens kullanıyorum ...İstanbul'dayım...Anadolu yakasında servisi yok.!!!  Web sitesine bakın ...Kullanıcılarının katıldığı forumlar var mı ??? Donanimhaber  vb siteleri gezin..Ancak unutmayın buralara yazanlar ..sorun çıkma durumunda yazarlar. Kimse''Datron dan çok memnunum'' diye başlık açmaz !!!İş size düşüyor kısaca...

Yazdığınız  bilgilerden cihazın RAM  kapasitesi 2GB gözüküyor. Gayet iyi. 667 MHZ de  yeterli bir ram hızı. Her işi güzelce yapar !!!!

beyzadem
26-01-2008, 21:41   |  #3  
Üye
64 mesaj

Ben 3 yıldır Datron dizüstü kullanmaktayım.Aero KN1 seriinden bir model.Şİmdiye kadar hiç bir problem yaşamadım diyebilirim.Bir defa servise hoparlor çızırtı yapıyor diye gönderdim.Ufotek güvencesi ile satıldığını biliyorum.Alırken uzun müddet araştırmıştım ve özelliklerine göre en performanslı ve ekonomik olanın bu olduğunu görünce aldım.Aynı evde kaldığım 3 arkadaşımla oyun oynerken onların bilgisayrlarından daha hızlı lana giriş yapabiliyordum.Bunu arkdaşlarımda söylüyordu.Bu bilgisayarlardan 2 tanesi de masaüstü.Bence güzel bir bilgisayar.ama almadan önce makineyi bir görmeni ve materyal kalitesini(tuş,ekran,kasa.vb) görmeni tavsiye ederim.Sonradan materyal iyi değilmiş diyip pişman olmaktan iyidir.

odaben
06-03-2008, 23:36   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

datron kn1 var bendede 2 yıl olacak memnunum yalnız formattan sonra ekran ayarını tutturamadım çok aşırı parlak ve masa üstündeki yazılar da çok belirgin gölgeli sanki onu düzeltemedim ..

net@
07-03-2008, 21:43   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

Arkadaşım DATRON u asla tavsiye etmem ama karar senin ben sadece kendi düşüncemi söylüyorum tavsiye istersen buna bak http://www.hepsiburada.com/produ ... 8&productid=bd71197
ürün yorumlarını da oku

sulkar
07-03-2008, 21:52   |  #6  
OP Taze Üye
16 mesaj

Tavsiye ettiğiniz notebook datron la tıpatıp aynı.Ayrıca datron 2 gb ram li.