D@BBE : Korkudan Arkdaşımla Yattım.Çok Farklı !!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bug_lavacı
19-02-2006, 13:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

Arkdaşlar Cumartesi günü yani dün arkdaşlarla EDIRNEDE Yurttan çıkıp şöle bir dolaşalım dedik Selimiye Camiini.Sonra da dedik sinemaya gidelim.

Üç kişiydik.kırgız arkadaş dedi ki Kurtlar Vadisi Irak a gidelim.Biz dedik Dabbe olsun.Yazı tura attık iki kere o kazandı ama biz yine ısrar ettik ve Dabbe ye girdik.

Girmez olaydık.Arkadaşlar öneclikle bu film KESINLIKLE hiç bir Amerikan Filmine benzemiyor.Tamamen kendine özgü ve gerçeği konu alıyor.

Kur'an-ı kerimdeki Dabbe ile ilgili ayet i,kıyamet alametlerini ve cinleri konu alıyor.Ama şunu söyleyeyim film in din ile yani dini kullanarak yaptığı hiç bir şey yok.Film i anlatmayacağım ne oldu ne olmadı.

Gidin izleyin.Filmden çıkınca bir kere şu Amerika korku filmlerinde çıktığınız formül ">>Nasıl olsa gerçek değil<<"
kesinlikle işe yaramayacak çünkü Dabbe kıyamet alamaetlerinden biri.

O kadar korktum ki arkadaşımla yatmak zorunda kaldım.Zaten ben korkağım bir de bu filmi izleyince...

Fakat biz türkler varya biz...

Ben 18 yaşında olmama rağmen filmin bir sahnesinde bağırdım.
Ama gelin görün ki 5 yaşındaki çocuğuyla filme gelen bir kadın vardı.

Ve işin en ilginç yanı çocuğunu daha birinci seansta filmin
ne kadar korkunç olduğunu görmesine rağmen 2. seansa da getirdi.

Çocuk korkudan ve seslerden ellerini başının üstüne koyup ne zaman bitecek diyordu.

Valla ben bir şey demedim kadına.Zaten korkmuşum bir de sinemada onla tartışmak isemedim.

Mutlaka izleyin derim.Bence bu bir korku filmi değil yol gösterici veya reality.

Bu arada filmi izlerken kendimi avutmak için (korkuyu yatıştırmak için diyelim) filmdeki kadının dabbetül arz ı ararken Firefox kullanmsı ve sonuca Ekşi Sözlük te bakması dikkatimi çekti...

Son olarak...,

Filmde Cinler Interent üzerinden yayılıyor.

Filmin web sitesi:

tonic
19-02-2006, 14:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ben gitmedim ama gidenlerden duydum kıyameti anlattığını. ama o kadına şaşırdım valla yazık çocuğa...

theironman
19-02-2006, 15:11   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bizle yorumlarını paylaştığın için sağol.

bug_lavacı
19-02-2006, 16:10   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

siz sağolun arkadşalar...Filme mutlaka gidin derim...Yani ben şimdi buarada dini propoganda yapmak isteme ama imanınız kuvvetlendiryo da diyebilirm...

Bu arada ekşi sözlüğe de bir bakın derim bu konuda...

Selçuk İslamoğlu
19-02-2006, 17:45   |  #5  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Filmin kendisi çok kötü! Gerçekten... Yani ev videoları daha profesyoneldir diyebilirim. Ama inandığımız şeylere ve korkularımıza dokunduğundan "ürkütücü" doğrusu.

Nasıl bize vampir filmleri korkutucu gelmiyorsa, büyük ihtimal başkasına da bu film gayet basit gelecektir. Artık internete de girmezsin sen :P

Bu arada Edirne'de öğrenci misiniz?

bug_lavacı
19-02-2006, 20:12   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

Evet Öğrenciyim.

Filmin oyuncularının kalitesi gerçekten berbat...oyuncular işi bozuyo.

batuhancetin
03-03-2006, 04:04   |  #7  
Taze Üye
12 mesaj

Ben de filmi yeni seyretme şansı buldum fakat film korku filmi miydi pek anlamadım? Bütün salon gülmekten yerlere yattık film boyunca, ürktüğümüz bir iki sahne dışında :) Rezil bir film, komedi seyretmek isteyen gidebilir ama çok birşey beklemeyin..

theironman
05-03-2006, 14:03   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

komedi diye değil korku diye gidecektik, işe bak :)

obezusta
05-03-2006, 16:38   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

karar verin ama ona göre gidecem. korkumu komedimi yavsssss.korku filmlerine uyuz olmusumdur. kesin filmin bir yerinde acık vardır ve ben o acıgı bulduktan sonra isterse harbi bi adamı kessinler orada umrumda olmaz. dabbede de varmı böyle seyler?

crazy_girl
06-03-2006, 00:36   |  #10  
Yeni Üye
48 mesaj

falla sinemadan yeni geldim vee KORKMADIM İNANIN:D korkunç deil kii ya bide kızım haa:-))) bendede bu sorun var korkamıyorum:D

Banned
06-03-2006, 00:59   |  #11  
Banlandı
1,148 mesaj

senin de korkacağın bir şey olur merak etme... mesela fareden korkarmısınız...
şaka yapıyorum ama inanın sizinde korkacağınız bir şey mutlaka vardır...
saygılar...

aldaris
06-03-2006, 02:27   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

çok saçma bir film bence.. gitmeye değmez. neden diyeceksiniz.. filmde sadece yükses ses var o kadar. insanı bir tek o huzursuz ediyo inananın bana o yüksek sesli çığlıkların atıldığı, aşırı yüksek seslerin çıktığı sahneleri bir de sessiz izleyin bi tarafınızla gülersiniz.! Düşünün bir tırın arkanızda olduğunu bildiğiniz halde korna yapması nasıl sizi rahatsız ederse aynen öyle bişeyç

bug_lavacı
11-03-2006, 23:13   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
318 mesaj

yav sallamyın arkadaşlar bu filme girp te korkmayan olmadı...kendinizi avutmayın...Bu arada aptal aptal yabancı filmler beğenilirken aynı yöntemi kullanıyorlar...sırf türkler yaptı diye bu film kötü oluyor...

Gökhan Varişler
12-03-2006, 00:08   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Filme bende gittim ve izlenimlerim şu ana kadar yaptığımız en iyi korku filmi gerçekten senaryo ve kullanılan teknikler konusunda görüntü efektleri bence güzel ses efektleri konusunda bende çok şikayetçi oldum inanın bir ara filmi bırakıp çıkasım geldi yani o kadar fazla şekilde ses efekti kullanılmış  filmde oyunculuğa gelince aşırı derecede kötü  hiç bu kadar kötü bir oyunculuk görmedim bir filmde ama daha iyi oyuncular olsaydı gerçekten iyi bir film olabilirdi. Bu arada yönetmen japon korku sinemasından çok etkilenmiş olmalı zaten öğrendiime göre Japonyada bir çok korku filminin yapımında bulunmuş hatta orada yılın en iyi yönetmeni bile seçilmiş birde 3 farklı sinema filmi olarak düşünülmüş film yakındada diğerlerini çekimlerine başlanılacakmış umarım daha iyi oyuncular bulunur.

Blaxis
12-03-2006, 15:48   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

Sayın Selçuk İslamoğlu, siz filmi izlemediniz ki... Nasıl yorum yapabiliyorsunuz? Benim söylediklerimden mi? Haddinizi bilin lütfen!

CU_GS7
12-03-2006, 21:48   |  #16  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

"Haddinizi bilin" demen bence çok ağır olmuş..Çünkü birçok konuda bu tarz yorum yapılabilir..Bir film için mesela,görmemiş olabilirsin ama o kadar çok yerde ondan bahsedilmiştir ki(gazere,dergi,televizyon,arkadaş çevresi..)o konu hakkında bir fikrin olur ve bir yorum yapabilirsin..Doğru veya yanlış olabilir..

Blaxis
13-03-2006, 12:58   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

Haklısınız...

Banned
14-03-2006, 00:42   |  #18  
Banlandı
1,148 mesaj

Arkadaşlar ben bu filmi bugun izledim filim konu olarak güzel ama dini inançlarımıza dayandırılması hiç te hoş olmamış çünkü hadis-i şeriflerde anlatılan dabbetularz böyle bir varlık değil cinlerle falanda işbirliği yok hadisi şeriflerde geçen küçük böcek gibi bir şey olduğu ve devamlı türeyip dünyadaki bütün suları içecekleri(Allah ın diledikleri hariç) ve ondan sonrada allah ın gönderdiği bir varlık tarafından öldürülecekleri en sonda bir kuş cinsi tarafından leş lerinin bir yerlere götürüleceğidir...en doğrusunu Allah c.c. bilir...
inancı yani itikadı sağlam bir müslüman böyle bir şeye inanmaz ve bundan korkmaz
demek istediğim filimdeki dabbe bizim inandığımız dabbe değil..
saygılar...

TT06
14-03-2006, 07:43   |  #19  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Ben izlemedim çıkarsa dvd sini izleyeceğim(efeklerin nasıl yapıldığını merak ediyorum),olmadı vcd izlerim;ama fragmanda merak ettiğim bişey var galiba bi yerde 3 kişi Trenin üstünde duruyo orada ne yapıyolar merak ettim:)

Banned
14-03-2006, 11:55   |  #20  
Banlandı
1,148 mesaj

konuşuyorlar filimdeki dabbe den ve gördükleri olaylardan bahsediyorlar..
saygılar...