Debian'da Neler yapabilirim?

mesuutt
28-01-2010, 09:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

merhaba arkadaslar forumlarda bakmama rağmen debian hakkında hiç bişi yok denecek kadar az bilgi var.Ben xp kullanıyordum fakat debian kullanmaya basladım.
neden ubuntu kullanmıyorssun derseniz ben web programcılıgıyla ugrasıyorum.bildiğim kadarıyla debian programlama konularında daha iyiymiş.Ben debianda neler yapabilrim.daha doğrusu debian'ın Herşeyini öğrenebileceğim bir link istiyorum sizlerden.

Şimdiden cok tesekkur ederim...

mesuutt
29-01-2010, 08:56   |  #2  
OP Yeni Üye
36 mesaj

arkadslar ben pc ye hem xp hemde debian kurdum debiandayken xp nın dosyalarını goremiyom nasıl gorebilirm müziklerin aynısını linux'a mı kopyalamam gerekiyor ? yoksa xp nın dosyalarını gorebilme şansım varmı ?

mesuutt
29-01-2010, 20:29   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

saol TBCMagic arastırcam bana bu konuyu yazdıktan sora bi abim debianda terminal  penceresimi ne varya oraya gksu nautilius yazıyomusun sora root şifreni giriyomusun /mnt/ dizininin altında bulabileceğimi soledi işte oldugum için eve gidip daha deneyemedim bu gece denicem

senin dediğinide abimin dedinide denicem hangisi uyarsa artık :D

yardımın için saol....

mesuutt
29-01-2010, 20:31   |  #4  
OP Yeni Üye
36 mesaj

arkadaslar bir sorum daha var googleden arıyorum ama fazla duzenli bir bilgiye ulasamıyorum acaba linux'dakı terminal penceresini ve tam olarak neler yapıldıgını ogrenebileceğim bir link link varmı bıldıgınız?