Dekor için süpeR...! LedLer muazzam olyor....

okankaan38
14-04-2012, 23:53   |  #1  
okankaan38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj

arkadaslar evinizde ses sisteminiz varsa mesela 5+1 renkli renkli şerit led bağlayabilirsiniz çok süper olyor
yapılısını anlatıyım...önce hangi renk istiyorsanız mavi,turkuaz,kırmızı,beyaz vs. elektrikçilerde bulabilirsiniz yarım metresi 3 veya 3,5 lira felan alın.Sonra Anfininiz içerisinde bass veren yüksek wattlı höparlör var elinizi deliğin önüne tuttuğunuzda hava veren höparlör den bahsediyorum içini açın anfinin o höparlöre giden kablolardan 2 sinede ek atın 2 kablo çıkarın anfinin dışarısına... anlattığımda bir tehlike yok !!! o 2 kablıyu şerit ledlerin üzerindeki yerlere bağlayın artık şekil hazır...NOT: EĞER ARKADAKİ 5 TANE KÜÇÜK HÖPARLÖLERE GİDEN YERLERE DENİYORSANIZ ÇALISMAZ BASS ÇIKIŞINDAN ALINMASI LAZIM GÜÇ'ÜN

NOT2: ARKADASLAR ELEKTRİK OKUYORUM DEVREDE BİR SAKINCA OLACAĞINI SANMIYORUM ÇÜNKİ ANFİNİN İÇİNDE BULANAN TRANSFORMATÖR 12-15 VOLT LUKTUR ALTERNATİF AKIM DER TIRSARSANIZ O ANFİ DEVRESİNDE DOĞRULTMAÇ DEVRESİ VAR ONUN SAYESİNDE 12-15 VOLT AC GERİLİMİ 12-15 VOLT DOĞRU AKIMA (DC) ÇEVİRİYOR YANİ BİR SAKINCA YOK
      NOT3:ANFİNİN SESİ AZ AÇKKEN YANMAZ...!!!  
            SON DENEME AŞAMASI: DEDİĞİM GİBİ BAĞLANTILARI YAPTIYSANIZ ELİNİYE KUMANDANIZI ALIN
BASSLI BİR MÜZİK AÇIK YAVAŞ YAVAŞ SESİ YÜKSELTİN ANFİ BASS VERDİĞİNDE EVİN İÇİ RİTMİK DİSKOYA DÖNECEKTİR :))
            kolaygele...

Okan Kan Demiray

Kapalı Hesap (154666)
15-04-2012, 01:57   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ben o sistemi LM 3915 ile yapmıştım her yandaki hoparlör ile çalışıyo.
Bass centre surround neresi olursa

okankaan38
15-04-2012, 17:34   |  #3  
okankaan38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj

olabilir benim yandaki höparlörler güçlü olmadığından sadce bass çıkısında çalısıyo :)