DELL 1564 Recovery DVD oluşturmak

HPQ-User
19-08-2010, 08:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Yorgun sormuş:
Yeni bir "Dell 1564" model diz üstü bilgisayar aldım. İnternetten okuduğuma göre Recovery DVD oluşturmak gerekiyormuş; ancak bu konuda internette ne kadar araştırma yaptıysamda bu konuyu  tam olarak açıklayan bir site bulamadım.
Dell'in eski modellerine ait recovery dvd oluşturma ile ilgili bir yazı buldum.
"Bir Recovery (Kurtarma) CD si oluşturmak: Windows ortamında Başlat -< Programlar -< Dell Accessories -< Driver OS Recovery CD seçeneğine tıklanarak açılan sihirbaz yardımı ile bir kurtarma CD si oluşturulabilir." yazıyor.
Ancak benim bilgisayarımda böyle bir kısım yok ayrıca bilgisayar içerisinde ne kadar aradıysam da böyle bir program bulamadım.
Sistem onarım diski oluşturdum 3 dvd tuttu ancak internette yazdığına göre bu recovery dvd değilmiş recovery dvd bir defa oluşturulabiliyormuş ben sistem onarım diskinden iki defa oluşturunca bunun o olmadığını anladım.
Size bu konuda birkaç sorum olacak;
1: DELL 1564 için Recovery DVD nasıl oluşturulur?
2: İnternette bahsedildiği gibi bu DVD bir kez mi oluşturulur?
3: Bilgisayarda yer alana Recovery kısmı kapalı görünüyor buna rağmen bu kısma virüs bulaşabilir mi?
4:Recovery DVD bilgisayar ilk alındığında mı oluşturulmalı ilerleyen zamanda oluşturulabilir mi?
5: Bilgisayarın yanında sadece Driver DVD'si verdiler neden işletim sisteminin DVD'sini yada kendilerinin oluşturduğu Recovery DVD'sini vermiyorlar bu tüm dizüstü markaları için geçerli mi?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
DELL 1564 Dizüstü bilgisayar.
i3 işlemci - 3 GB Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; MDDC)