Dell değil Della: Dell'den çok özel bir site

CHIP Online
20-05-2009, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PC devi Dell, yayınlamaya başladığı yeni web sayfalarında rakiplerinin unuttuğu gruba sesleniyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Dell ... bir-site_12757.html

Resimlerle: Farklı tasarımlarıyla 80 web sitesi

Bilgisayar kullanıcılarının büyük kısmının erkek olduğu düşüncesi, bilgisayar firmalarının tanıtım faaliyetlerin de erkeklere özgü öğelerin kullanımı arttırıyor. Fakat kadın bilgisayar kullanıcıların sayısının her geçen gün artması firmaların bu eski stratejiyi de bir kenara bırakmasını sağladı.

Bayan kullanıcıları hedef alan tanıtım faaliyetlerinde önce Dell başladı. Web sitesinde Della adıyla yeni yayına sunduğu bölüm, sadece bayan kullanıcılar için hazırlanmış durumda. Sadece ürün tanıtımı değil, bayanların ilgisini çekebilecek farklı pek çok konuyu Della içerisinde bir araya getiren Dell, bu bölümü dört ayrı başlığa ayırmış. Başlıklardan birinde ürünleri tanıtan firma, diğerlerinde ise bayanlara özel teknoloji ipuçlarına yer vermiş.

Bakalım Dell'in bu özel ilgisi bayan kullanıcıların satın alma alışkanlıklarını etkileyecek mi...

Dell'in özel Della sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz...

Tüm konu: Dell değil Della: Dell'den çok özel bir site

Resimlerle: Farklı tasarımlarıyla 80 web sitesi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bayanlar, Della'yı nasıl buldunuz?

AkyüzCan
22-05-2009, 10:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Ağzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyor Demek ki bilgisayar üreticileri erkek egemen bir iş toplumunda çok da haksız değillermiş böyle düşünmekle ;baksanıza bizim forumumuzda bile bir bayan üye görüş belirtmediğine göre... "Kadınsız erkek toplulukları" en büyük sorunumuz derdi kulakları çınlasın öğretim üyesi Emre Kongar hocam...

Fattur
23-05-2009, 00:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Bayanlar, Della'yı nasıl buldunuz?

Bu arada bayan varmı forumda.1-2 tane görmüştüm en son.onlar da şimdi buralarda yoklar...