Demo benim endoğal hakkım..?

wickerman
14-08-2008, 13:49   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
644 mesaj

Varsa programın benzerinin açık kaynak kodlu veya ücretsiz (freeware) olanını kullanın.

01apachi
14-08-2008, 14:10   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

arkadaşlar, öneriler çok kurnazca ve çok hoş, açıkcası şu deep freeze işi hiç aklıma gelmemişti.. şimdilik bu dediklerinizi uygulayacağım %90 hallolacaktır, ama yeterli bir çözüm değil (enazından güncelleme yapan programlar için) nedense biliyorsunuzda söylemiyorsunuz gibime geliyor.. ;)

Kapalı Hesap (53751)
14-08-2008, 14:45   |  #28  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bilipte söylememek şöyle programı denemeniz için süre veya işlev kısıtlamalı demiyor mu? O süre dolunca programı ya kaldırman yada satın alman gerekir gerisi illegal olur oda yasaktır o yüzden söylenmiyordur...

01apachi
14-08-2008, 15:47   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
Coşkun OLCA
Bilipte söylememek şöyle programı denemeniz için süre veya işlev kısıtlamalı demiyor mu? O süre dolunca programı ya kaldırman yada satın alman gerekir gerisi illegal olur oda yasaktır o yüzden söylenmiyordur...
sn coşkun olca, olaya sadece bilgiyönünden baksak.. sadece regeditteki yerini öğrenmek istiyorum mesela.. ozaman işdeğişmezmi..? Gülümseme
(söz..kimseye söylemiycem, chipten sır çıkmaz..)

Son Düzenleme: 01apachi ~ 14 Ağustos 2008 15:54
PcMaKeR
14-08-2008, 17:31   |  #30  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
01apachi
sn coşkun olca, olaya sadece bilgiyönünden baksak.. sadece regeditteki yerini öğrenmek istiyorum mesela.. ozaman işdeğişmezmi..? Gülümseme
"bakın bakın burada abi kendisi programı demo kuruyor sonra demoyu kaldırıp demonun arkasında bıraktırklarını silip tekrar kullanıyor" Nereden biliyorsun Chipten sır çıkmayacağını. Nereden biliyorsun bu bilgilerin iplerin chipten istenildiğinde mahkeme kararıyla alımayacağını.

Demo programı kullanırsın süren dolar ya yenisini alırsın yada atarsın yada ona benzer birşey bulursun yada bu iki tercihten biri zor geliyorsa başka yollar araştırırsın.

İyi bişi değil. demo programı kırmış gibi oluyor senin dediğin. Windowsu kurmak zor mu geliyor. En basitini yap. Bir kere kur windows programıda kur. diğer en çok kurulması gerekenleri kur. driverdır vs. sonra sağlam bir ghost al. 10 dk sabredersin demonun son günü gelince. 10 dk sonra windows hem tertemiz olur hemde program ilk güne gelir. böyle yaparsan daha mantıklı. deepfreze yapma. sağlıksız.

;)

01apachi
14-08-2008, 18:13   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

sn PcMaKeR çözümyolu muhteşem.. ghost'un neolduğunu bilmiyordum ..daha doğrusu duymamıştım ;)

ama birgün regedit'i çözecem  :):)

paylaşımın için ve tüm katkıda bulunanlar için koccaman teşekkürler..

TuncaBozkurt
14-08-2008, 18:25   |  #32  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Coşkun OLCA
Katılıyorum. Kaç tane yazılım Windows Server 2008 gibi 3 kez deneme süresini sıfırlamaya izin verir ki(Gerçi onu da anlayamıyorum. Madem sıfırlamaya izin veriyorsun, neden toplam süreyi sıfırlatmadan kullandırmıyorsun.)

Mustafa Akın
14-08-2008, 20:30   |  #33  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
01apachi
Beğendim

Yani illegal şeyleri bil öğren, uygulayıp uygulamamak sana kalmış ama düşün, buraya demonun nasıl sıfırlanacağını (illegal olaraak) yazarsak sence insanları yönlendirmiş olmaz mıyız suça? İlle de öğrenecem diyorsan da burası yeri değil.

Demo sıfırlayan programlar var ayrıca. Hepsi de registryde depolanıyor değil bu arada. Hem registryde depolanan da şöyle depolanmıyor emin olun:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Yapımcı Firma\Program]
"ProgramDahaOnceYuklendiMi"="Evet"
"BirDahaYüklenebilirMi"="Hayır"

Yani regedit öğrenmekle alkası yok işin o kadar.

01apachi
14-08-2008, 21:34   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj

mustafa91 sen bi tanesin!! sağol..

Osgn
14-08-2008, 22:04   |  #35  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Yeni kullanıcı oluşturursan kullanabilirsin. Formttan daha zahmetsizdir

01apachi
14-08-2008, 22:06   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
Osgn
Yeni kullanıcı oluşturursan kullanabilirsin. Formttan daha
çok teşekkürler..

fahrisuna
15-08-2008, 14:40   |  #37  
Üye
87 mesaj

regeditten kalan bilgileri silmelisin bunun için sana ccleaner ı öneririm

Son Düzenleme: fahrisuna ~ 15 Ağustos 2008 14:40
Mustafa Akın
15-08-2008, 20:44   |  #38  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
01apachi
mustafa91 sen bi tanesin!! sağol..
Pardon..?Soru

Fatih_ARMAĞAN
16-08-2008, 13:36   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

cccleaner  programları loglarını temizlemez cccleaner  yüklenipte silinmiş programların tabiri caizse kırıntılarını ve regedite bulaşmış zararlı yazılımların dosyalarını vesorunlu regeditleri temizler ve düzeltir.

bu program
düşündüğünüz gibi illegal bir işlem için temizleme yapmaz bunu ancak manuel olarak kendiniz yapmalısınız. kendi elinizle programın gerekli regedit dosyasını bulup silmelisiniz.

bu işlemi cccleaner yapmaz..

ayrıca yeni bir kullanıcı açmanızda demo programı kurmanızı sağlamaz .

yeni kullanıcı açtıgınızda demo program kaç günde kalmış ise
yine o günden devam eder.

Açık konuşmak gerekirse

bu tip demo programların bir çoğu için trial reset adında programlar bulunur
bunları kullanarak yapabilirsiniz.

eolos
16-08-2008, 16:20   |  #40  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

değiştiremessin sadece registry ayarlarıyla oynarsan olabilir bu da riskli bence hiç dokunma

inNteAcoME
16-08-2008, 17:05   |  #41  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

kis 9 için key işe yaramaz free kis olayı sıkıntını çözer,
ana mevzuda ise sistem saatini dondura bilirsin ancak msn ve sistem saatini kullanan ajanda tarzı programları kullanamassın: sistemin kurulu olduğu diskin kök dizinindeki "autoexec.bat" dosyasını not deteri vb pro ile aç en altaki yere durmasını istediğin tarihi gir. Ancak programları kurduktan sonraki bi tarih olsun yoksa sorun çıkıyo. Bu arada ben de korsana karşıyım ve bu forumun kuralları var ama...