destek talebi bilgisayar toplamak için

mersin112
11-07-2011, 22:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar merhaba uzun süre takip ettim bilgisayar toplamak için ama hala kesin bi karar veremedim. ilk defa konu açıyorum. siz üstadlar bi yardımcı olabilirmisiniz bana.

2500-3500 TL bütçem var.

işlemcimi  intel i7   ve ekran kartımında asus engtx580 olması taraftarıyım. ama dediğim gibi siz üstadlar neyi önerirsiniz.

birde eğer benim adıma bilgisayar toplama zahmetine girerseniz lütfen tüm sistem olarak yazarmısınız. ekran hariç hepsi olsun kart okuyucu, ssd, kasa, ses kartı(gerek var derseniz),   vs. vs.

mersin112
11-07-2011, 22:36   |  #2  
OP Taze Üye
9 mesaj

bu arada unutmuşum buraya ekleyeyim daha çok bilgisayarı oyun için kullanıyorum.

Kapalı Hesap (203105)
11-07-2011, 23:04   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

al bu sistemi ve 5-6 yıl daha bişey almana gerek yok

CPU:

INTEL i7 2600K 3.40 GHz Quad Core Socket 1155 8MB, 32nm, 95W, OverClock (Dist Grantili)
                                                                                       313 $ (            516,14            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                ANAKART:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6810]MSI P67A-GD65 B3, P67, DDR3, 2x PCIExp, Socket 1155, CrossFireX & SLI, 2133Mhz

185 $ (            305,07            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                BELLEK - RAM:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7185]G.SKILL RipjawsX 8 GB (2X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL8 (1.5 Volt) INTEL Sandy Bridge Uyumlu

114 $ (            187,99            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                HARD DISK:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3418]SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm (HD103SJ)

59 $ (            97,29            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                EKRAN KARTI:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6881]ASUS ENGTX580 DCII/2DIS/1536MD5 GTX 580, 1536 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X11, GDDR5, 384 bit, 782/3910

569 $ (            938,28            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                KASA:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7489]COOLER MASTER HAF 912 750W 80+ GX750W Kırmızı LED'li 20cm Fan Kasa

189 $ (            311,66            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                DVD / Blue-ray:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5312]SAMSUNG 22X SH-S223F DVD-RW Double Layer Siyah SATA

26 $ (            42,87            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                KART OKUYUCU:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2395]SPEED 3.5'' Dahili All in One Dahili Kart Okuyucu

7 $ (            11,54            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                OVERCLOCK VE SOĞUTMA:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7505]AKASA Venom AMD/Intel LGA 775/1156/1155/1366 İşlemci Soğutucusu

52 $ (            85,75            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                HARD DISK - SSD:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6675]CORSAIR 120GB F120 Force Serisi SATA II SSD (285MB Okuma / 275MB Yazma) CSSD-F120GB2-BRKT

269 $ (            443,58            TL) 

[url=http://www.novabilgisayar.com/uye_sepet_ekle.asp?urun=6675][/url]                                

TOPLAM :

2.940,17             TL
                           KDV (%18) :
                             529,23         
                                               NAKİT / HAVALE (TL) :                               3.469,40            TL

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (218111) ~ 11 Temmuz 2011 23:07
mersin112
11-07-2011, 23:06   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

alayım alayımda sistem nerde hocam :)

Kapalı Hesap (203105)
11-07-2011, 23:08   |  #5  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

kusura bakma yanlışlık la sistemi koymayı unuttum da

mersin112
11-07-2011, 23:10   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

teşekkür ederim üstadım, lafı olmaz geç olsunda güç olmasın demişler :)

ayrıca çok beğendim belirtmek isterim. yarın akşam almış olacağım o zamana kadar değerlendireyim bi tavsiye eden hocalarımı.

Kapalı Hesap (203105)
11-07-2011, 23:39   |  #7  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

ekran kartı çok özel bir soğutucuya sahip ve 3 slot yer kapatıyor anakart zaten amiral gemisi işlemciye bişey denmez ssd yi sadece sana yeterse 60 gb alabilirsin ancak paran yetiyorsa al 120 gb rahat rahat kullan

mersin112
11-07-2011, 23:45   |  #8  
OP Taze Üye
9 mesaj

bu ssd ye bi türlü aklım ermedi desem yeridir hocam :D yaklaşık 450 liralık bi parça olunca dikkatimi çekti sormakdan ziyade araştırmayı tercih ettim ama bişi anlamdım :D anladığım tek şey bilgisayarı daha hızlı yapıyormuş..

sana kısaca sorabilirmiyim üstadım, yanlış anlamadıysam harddisk ile ssdyi beraber bağlıyoruz bilgisayara depolamak için harrdiski, sistem kurmak yada ne bilim oyun ve program kurmak içinde ssdyi tercih ediyoruz :D doğru anlamışım deilmi üstad :d yada bi yerde yanlışlık varsa düzeltebilirmisin sana zahmet..

Kapalı Hesap (203105)
11-07-2011, 23:52   |  #9  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

aynen öyle bende de corsaır 60 gb ssd var çok memnunum artık günümüz pc parçaları içinde en zayıf halka HDD lerdir ve artık çoğu kullanıcı ssd alıp sistemi oyunu programı ssd ye kurup HDD e oranla çok çok daha hızlı bir sisteme sahip oluyor istersen git 10 bin tl işlemci al sistemde ssd olmadıktan sonra o sistem yavaş çalışmaya mahkumdur ama sen benim topladığım sistemi al kullan anlarsın nasıl oluyor pc uçak gibi çalışır

mersin112
11-07-2011, 23:54   |  #10  
OP Taze Üye
9 mesaj

tamamdır üstadım, bi video izledim zaten yaklaşık 60 progamı 18 saniyede açıyor 24 tane ssdyi birbirine bağlamışlar sanırım :D yabancı video olunca eh birazda parçalar konusunda cahil olunca bu kadar anlayabildim :D

hem tavsiyen hemde bilmediğim konuda yardımcı olup beni aydınlattığın için teşekkürlerimi sunarım üstadım.

Kapalı Hesap (203105)
11-07-2011, 23:56   |  #11  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

önemli değil bilgi paylaştıkca çoğalır

mersin112
12-07-2011, 00:05   |  #12  
OP Taze Üye
9 mesaj

hocam son bi sorum olacak verdiğim rahatsızlık için özür dilerim sizden..

önerdiğiniz ssdnin yerine aşağıda yazılı olanı alsam uyumlu olurmu sizce. okuma ve yazma hızı sizin önerdiğinizin 2 katı neredeyse ve yaklaşık 150 liralık bi fark var. mantıken daha doğru olmazmı. bu konuyada bi el atarsanız sevinirim ondan sonra rahat bırakacam :DD

CORSAIR 120GB Force 3 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma)

link(özelikleri için)   http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=55780

Kapalı Hesap (203105)
12-07-2011, 00:22   |  #13  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

tabiykide artık bu ssd ile ışık hızında bir pc ye sahip olursun

mersin112
12-07-2011, 00:23   |  #14  
OP Taze Üye
9 mesaj

teşekkür ederim üstadım tekrar tekrar..