Dial-up internet bağlantısı geri döndü...

CHIP Online
02-03-2009, 16:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

En son ne zaman dial-up kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Belki de geri dönüş için zaman geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Dial ... ri-dondu_11208.html

Pek çok kişi için çevirmeli ağ kullanarak internete bağlanmak, gerilerde kalmış eski bir yöntem. Çoğumuz için bağlantı esnasında çıkan seslerin nostaljik anıları bile var. Fakat küresel kriz o neredeyse unuttuğumuz bağlantı seslerinin yeniden duyulmasına neden olmaya başladı. Pek çok kullanıcı, sadece daha ucuz olduğu için o eski ve kalitesiz bağlantı türüne geri dönmeye başladı.

ABD ve Avrupa'daki çevirmeli ağ abonelik satışlarının son aylarda 2 kat arttığı gözlemleniyor. Geniş bant internetten yeniden çevirmeli ağa dönen kullanıcı profili tahmin edebileceğiniz gibi pek de CHIP Online okuyucuları gibi teknolojiye ve yeniliklere meraklı değil. Sadece e-postalarını kontrol edip, Google'da ufak aramalar yapmak için internet bağlantısına ihtiyaç duyan bu kullanıcılar, kriz nedeniyle onlara lüks gelen geniş bant bağlantısını birer ikişer bırakmaya başladılar.

ABD'de faaliyet gösteren,  NetZero ve Juno isimli iki farklı dial-up servisine sahip olan United Online, düzenlediği kampanyalar ile bir ailenin yılda 300 Dolar tasarruf edebileceğini söylüyor. CEO Mark Goldston, bu geri dönüşten mümkün olduğunca yararlanmak istediklerini, bu yüzden reklamalara bile tekrar başladıklarından söz ediyor...

Tüm konu: Dial-up internet bağlantısı geri döndü...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz tasarruf için geniş bant internet yerine neyden kısmayı tercih edersiniz?

Fattur
02-03-2009, 21:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

elektirik, su, doğalgaz Kahkaha

Mustafa Can
02-03-2009, 22:14   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Bilmiyorum ama bence türkiyede sorun TTNet
TTNet===>Zonk<===Tüm Türkiye

Yeni Uydurduğum şarkı
Sakıncalı TTNet
TTNet TTNet,
Kahrolası bir internet
Elbet TTNet

Basic21
09-03-2009, 14:33   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

Şu an için çevirmeli bağlantıya dönmeye hiç niyetim yok.Zaten elde edeceğim tasarruf şunun şurasında oldukça komik bir para.Çekeceğim sıkıntı ve zahmete değmez.Elbet tasarruf edecek başka bir harcama bulurum.

pcman34
20-09-2010, 21:49   |  #5  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
728 mesaj
Alıntı: Basic21  
Şu an için çevirmeli bağlantıya dönmeye hiç niyetim yok.Zaten elde edeceğim tasarruf şunun şurasında oldukça komik bir para.Çekeceğim sıkıntı ve zahmete değmez.Elbet tasarruf edecek başka bir harcama bulurum.
çok doğru bizim evde 24 saat internet açık elbet biri açık oluyor :D bide dial-up a telefon parası ödicez (öle bişi varmış ben adsl gibi numarayı çevirip sadece dial-up a öderiz sanmıştım :D )