Digiturk logosunda gizli imge kullanımı

fox tanıtım
17-06-2012, 12:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Digiturk ün yeni logosunu hiç incelediniz mi?  biraz dikkatli bakılınca neler görülebileceğini ve reklam dünyasının gizli gerçeklerini öğrenmek için  bu yazıyı okuyun. çok şaşıracaksınız!

yazıyı okuyabilmik için bu sayfayı ziyaret edin.

Son Düzenleme: fox tanıtım ~ 17 Haziran 2012 17:25
bosluk
17-06-2012, 14:46   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Yuh :) Yani öküz altında buzağının abartılı hali galiba :D Türkiye'de özellikle yapılan herşey ayan beyan yapılıyor aslında senelerdir. Hani derin devlettir, dünya düzenindeki gizli planlardır filan bunlara lüzum yok zira herşey ortada :) Açın son 1 ayın gazetelerini okuyun, öyle çok büyük bir plan ya da gizli antlaşmalara gerek kalmış mı, yoksa herşey açık seçik biçimde mi uygulanmış bakın. Digitürk logosunda da namlu var denmiş, daha dikkatli bakarsak iki halkayı pekala alttan bakılmış cinsel organa da benzetebiliriz :P Sonuçta şu var, logoda namlu olsa ne olacak, başka birşey olsa ne olacak? Kafayı buna patlatmanın bir gereği ve anlamı, can bonomo dansederken iluminati hareketimi yaptı acaba demek gibi bir espirisi varmı, şahsen komik gelmekte bana...

Kapalı Hesap (203561)
17-06-2012, 15:11   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Herkes her şeyi bir şeye benzetebilir bu gayet normal de, benim hiçbir şeye benzetememem sınırlarını aşıyor mu?
diye Canfeza'nın bir şarkı sözü ile başlamak istedim sözlerime.

Birçok marka, TV kanalı, program İsimlerinin logolarını düz yazı yazmaktansa harflere kendine özgü şekiller vererek yeni bir logo kazandırır. Böyle her şeyden bir olay çıkarmak bence çok yanlış. Evet bunu bilerek yapıp gözümüze sokmak isteyen şirketler de olabilir. Ama bu her şeyde olacak diye bir şey söz konusu değildir.

@bosluk kardeşimiz de zaten çok güzel anlatmış olayı.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (163934) ~ 17 Haziran 2012 15:19
BekleGeliyorum
17-06-2012, 15:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Bunlar zaten var olan şeyler.Biliçaltına yönelik,sübliminal mesajlar hakkında bir araştırma yaparsanız bu küçük ayrıntıları görürsünüz.Çoğu reklam,çizgi filmlerde dahi bu küçük ayrıntılar var.Siz istemesenizde bu biliçaltınıza yerleşir.25 kare tekniğiyle bunu uyguluyorlar.

BekleGeliyorum bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
bosluk
17-06-2012, 15:22   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Şimdi farkettim, Chip'in I harfi de makineli tüfeğin kabzasını andırıyor sanki. Acaba ondan mı sinirlenip duruyorum ben de @goku :P C harfini de 90 derece sağa çevirinde sanki eski zamanlarda kullanılan kelepçelere benziyor. Yani sizi buraya kelepçeleyecez giderseniz de makineliyle tarayacaz gibi bir anlam mı yapmışlar aceba ;) Biri bunu da inceleyip bir video çekse iyi olacak ;)

fox tanıtım
17-06-2012, 16:18   |  #6  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: bosluk  
Şimdi farkettim, Chip'in I harfi de makineli tüfeğin kabzasını andırıyor sanki. Acaba ondan mı sinirlenip duruyorum ben de @goku :P C harfini de 90 derece sağa çevirinde sanki eski zamanlarda kullanılan kelepçelere benziyor. Yani sizi buraya kelepçeleyecez giderseniz de makineliyle tarayacaz gibi bir anlam mı yapmışlar aceba ;) Biri bunu da inceleyip bir video çekse iyi olacak ;)

her şeyde silah olacak diye bir kaide yok ... "chip" dergisinin logosuna bakacak olursanız, harflerin digital devrelerin hatlarını çağrıştırdığını bu sebeple de logonun teknolojiyi düşündürttüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. 

Neden silah aradığınızı anlamış değilim.

Alaycı olduğunuz kadar mantıklı da olsanız çok iyi olurdu...

Son Düzenleme: fox tanıtım ~ 17 Haziran 2012 16:22
Kapalı Hesap (91855)
17-06-2012, 18:41   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

Bazı logolar gerçekten birşeyler çağrıştırmak için yapılıyor ama bence digiturk logosunun bununla alakası yok. Sen o logoda başka bir imge arasaydın onu bulacaktın.

Kapalı Hesap (203561)
17-06-2012, 23:28   |  #8  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj

Dediğim gibi herkes her şeyi bir şeye benzetebilir bu gayet normal ama buradaki bana pek inandırıcı gelmedi.
Hee evet bu şekilde bilinçaltına yerleştiriyorlar biliyorum ama bence burada böyle bir şey yok.

Gelip de bana Matrix'deki gözlüklü adam da var evet katılırım sana.

fox tanıtım
18-06-2012, 10:09   |  #9  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
Bazı logolar gerçekten birşeyler çağrıştırmak için yapılıyor ama bence digiturk logosunun bununla alakası yok. Sen o logoda başka bir imge arasaydın onu bulacaktın.
Logoya baktığımda "g" harfinin kapalı bir form olmasından dolayı diğerlerinden farklı  bir duruşu var; iyi bir tasarımcı font tasarlarken harflerin herbirinin bir biriyle uyumlu olmasını sağlamalıdır eğer harflerden biri diğerlerinden baskın ve öne çıkıyorsa bu da maksatlı olmalıdır aksi durumda profesyonel bir iş olmazdı...

Benim de logoda öne çıkan "g" harfini görmem ve onu bir şeye benzetmem çok normal bu yüzden. "...başka bir imge arasaydın onu bulacaktın" gibi bir fikir baştan yanlış çünkü ben bişi aramadım; zaten gözüme geren bir harfi görmezlikten de gelemezdim.

Belki de profesyonel bir tasarımcı olduğum için görmem bu kadar hızlı oldu; zaten tasarımcılar da sıradan insanlar bu tür şeyleri farkedemiyorlar diye böyle oyunlara başvuruyorlar...

fox tanıtım
18-06-2012, 10:12   |  #10  
OP Taze Üye
17 mesaj

bir önemli ayrıntı daha, "t" harfi neden bu şekilde bir tarafı kesik ve sizce de bu haliyle, namlunun yandan görünüşüne benzemiyor mu? yandaki çıkıntı arpacık denilen silah aksanına benziyor bu duruşuyla, ve standart bir "t" harfi değil kesinlikle.

Kapalı Hesap (203561)
18-06-2012, 18:06   |  #11  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj

Of bu kadarı da saçma. Evet gerçekte böyle amaçlarla yapılanlar var ama burada da bir şey aramak saçma!