dinamik site tasarımı

mhmmt
23-03-2009, 17:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
180 mesaj

arkadaşlar dinamik web sitesi tasarlamam gerekli bunun için hangi dilleri ve hangi programları kullanarak yapabilirim. sıfırdan başlıyacam. ayrıca sitemi dreamweaverda tasarlıyacam sitemi.

Kapalı Hesap (79876)
23-03-2009, 18:02   |  #2  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Dinamik site çok yönlü sitelerdir. Sadece tek yönlü değil hem kullanıcıların içeriğe katılabilecekleri sitelerdir. Php , asp , .net ile yapılan siteler dinamiktir.
Bu platformlardan birini seçerek işe başlayabilirsin. php ve asp sayfalarını dreamveaver de hazırlayabilirsin, ama .net sayfaları için bir visual studio edinmen gerek.

Sana tavsiyem şimdilik php ile başlaman. Hem host bulunabilirliği açısından kolay ve ekonomik olur.

mhmmt
23-03-2009, 18:20   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
180 mesaj

şimdi benim şöle bir uygulama yapmam lazım. bir veritabanım olacak kullanıcı adı ve şifreyi tutacak sadece. sitede bu kullanıcı adı ve şifreyi girince sitedeki içeriği değiştirebilecek giriş yapan kişi bununla ilgili bir uygulama veya örnek lazım bana. bu konu acil hemen yapmam lazım öğrnmeye fırsatım yok. ama öğrenme kısmını tabikide daha sora yapacağım.

Kapalı Hesap (79876)
23-03-2009, 18:38   |  #4  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Öğrenmeye vaktin yoksa hazır kodlarla yapabilirsin. ama gene platformunu seçmen gerek ona göre kod ararsın.
Googlede detaylı bilgiye ulaşabilirsin

hiç bişey öğrenmeden yapamazsin gibme geliyor. öğrenerek yapman en mantıklısı. bu senin ödevin,sınavın falansa "kal o dersten" yapabileceğim bişey yok.
Ama öğrenecem diyorsan Elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.