disk birleştirdim ancak hdd bölümleri hasar aldı

ua_jesus
12-07-2008, 00:31   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

arkadaşlar harddiskim 80 gb ve c d e olarak 3 bölüme ayrılmış vaziyette. bugün disk birleştirmesi yaptım. işlemler bittikten sonra bilgisayarı kapatıp çıktım. akşam açılışta çok bekletti sonra sistem ciddi bir hatadan kyrtarıldı dedi. şimdi de d ve e ye girmek istediğimde bu sürücü biçimlendirilmemiş şimdi biçimlendirmek istermisiniz diyor. bu disklerde çok önemli verilerim var. biçimlendirme yapmadan onları nasıl kurtarabilirim. gerçekten önemli dosyalarım var data recover geldi aklıma fakat tamamını kurtarmak mümkün olmayabiliyor bu riskide göze alamam. yardım ederseniz müteşekkir kalırım

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 12 Temmuz 2008 20:26
Diablotical
12-07-2008, 01:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
593 mesaj

aklıma windows tabanlı bi kurtarma gelmiyor ne yazıkki ancak bir Live cd hazırlayrak yada hali hazırda chip in verdiği pardus veya ubuntu live sürümlerini kullanarak önemli bilgilerine ulaşabilirsin.

bektash
12-07-2008, 03:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Verileri Ms-Dos Yardımı ile görebiliyorsanız kullanılabilir bir sürücüye dos ortamı ile taşıyabilirsiniz.

sah1n
12-07-2008, 08:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Arkadaşım şunu bir denermisin hardisk ini söküp başka bir makinaya tak daha sonra d ve e yi hata denetiminde tarattırırmısın.

ua_jesus
12-07-2008, 11:24   |  #5  
OP Üye
53 mesaj
Diablotical
aklıma windows tabanlı bi kurtarma gelmiyor ne yazıkki ancak bir Live cd hazırlayrak yada hali hazırda chip in verdiği pardus veya ubuntu live sürümlerini kullanarak önemli bilgilerine ulaşabilirsin.
başka bir hdd ye pardus yada linux yüklesem bunu ikinci hdd olarak taksam içlerini görebilirmiyim biçimlendirmeye gerek olmak sızın

ersinbakar
12-07-2008, 11:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

arkadaşım pardusu kur pardustan ulaşırsın pardusu da f yapabilirsen ona kur 2 gb lik bir bölüm de olsa olur bende böyle bir sorun çıktı ama bende önemli değildi d  o nedenle önemsemedim ama pardus kurdum d ye ulaştım sende öyle dene kolay gelsin

ua_jesus
12-07-2008, 11:42   |  #7  
OP Üye
53 mesaj
ersinbakar
arkadaşım pardusu kur pardustan ulaşırsın pardusu da f yapabilirsen ona kur 2 gb lik bir bölüm de olsa olur bende böyle bir sorun çıktı ama bende önemli değildi d  o nedenle önemsemedim ama pardus kurdum d ye ulaştım sende öyle dene kolay
pardusu daha önce kurmuştum partitionların hepsini birleştirip formatlıyor ben en iyisi başka bi hhd e kurup bunu ikinici disk olarak takıyım sonuç verirse haber ederim aynı durumda kalan olursa faydalansın. disk dirleştirmeden sonra böyle bi durumun oluşması normalmidir sizce peki

Son Düzenleme: ua_jesus ~ 12 Temmuz 2008 11:44
ersinbakar
12-07-2008, 11:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

olmaması lazım arkadaşım bende yaptım ama bende olmadı böyle bir sorun fakat ben bazı ulaşım inf lerini sildim ondan giremiyordum kolay gelsin yardımı dokunur sana arkadaşım

ua_jesus
12-07-2008, 15:32   |  #9  
OP Üye
53 mesaj

şimdi başka bir hddd e pardus kurdum verilerimi görebiliyorum bundan sonrası için ne yapmam gerek. cd ye kayıt yapamıyorum

ersinbakar
12-07-2008, 15:37   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,253 mesaj

bilgisayarım da mühim dosyalarım yoktur diyorsanızsa format atın derim pardustan da kurtulursunuz kolay gelsin

VatanTRmekan24
12-07-2008, 20:31   |  #11  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Peki arkadasim olayi tam söyle anlatalim hani cogu  Programlarin icinde bir baska dosya acmak icin OPEN file diyoruz ya mesela winrar diyebilírim simdi WINRAR calistir en yukar dosya ac sec sonra bir pencere cikiyor Dosya tipinden tüm dosyalari sec ve yukarda D yi sec belki öyle ulasabilirsin tam emin degilim ama Belki bunu yapan program vardir suan bilmiyorum ama arastirmam lazim

Bir D ye sag tikliyip Arsive yükle secin eger winrar varsa o D nin icinde ne varsa Onu RAR a SIKISTIRTACAKTIR insallah böylede olur ama arsivi sakin C nin üszerine kaydedecegini unutma arsive yüklerken nereye kaydedecegini seciyorsun yoksa arsic biterse D ye oturur

Hem birde D ye sag Tikliyipda Kopyalama imkanida var birde onu deneyin

Son Düzenleme: VatanTRmekan24 ~ 12 Temmuz 2008 20:36
VatanTRmekan24
12-07-2008, 20:38   |  #12  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

USB belleke kopyala bence daha iyi

minnoş_97
12-07-2008, 22:35   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj
ua_jesus
arkadaşlar harddiskim 80 gb ve c d e olarak 3 bölüme ayrılmış vaziyette. bugün disk birleştirmesi yaptım. işlemler bittikten sonra bilgisayarı kapatıp çıktım. akşam açılışta çok bekletti sonra sistem ciddi bir hatadan kyrtarıldı dedi. şimdi de d ve e ye girmek istediğimde bu sürücü biçimlendirilmemiş şimdi biçimlendirmek istermisiniz diyor. bu disklerde çok önemli verilerim var. biçimlendirme yapmadan onları nasıl kurtarabilirim. gerçekten önemli dosyalarım var data recover geldi aklıma fakat tamamını kurtarmak mümkün olmayabiliyor bu riskide göze alamam. yardım ederseniz müteşekkir kalırı
2 tane yol var
1)Scandisk.exeyi kullan.
2)bazı teknik servisler para verilirse tamir ettiriyor.

Diablotical
12-07-2008, 23:23   |  #14  
Yıllanmış Üye
593 mesaj
ua_jesus
şimdi başka bir hddd e pardus kurdum verilerimi görebiliyorum bundan sonrası için ne yapmam gerek. cd ye kayıt yapamı
bilgilerine ulaşabildiysen ne mutlu sana artık onları ordan kopyalıcak bi yol bul artık usb bellek yada farklı bi hdd yada pardus kurduğun hdd ye yedekle.Gerisi sana kalmış

ua_jesus
13-07-2008, 01:16   |  #15  
OP Üye
53 mesaj

yaklaşık 7 saat sürdü ama sorunu hallettim. ikinci bir harddiske pardus kurdum kendi diskimi ikincil olarak takıp d ve e deki verileri buna çektim sonra oradan dvd lere alarak verileri kurtardım alakanızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum.