Disk birleştirememe sorunu

avhakan
11-05-2008, 20:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

Slm arkadaşlar bilgisayarımın d sürücüsünü disk birleştirici ile birleştiremiyorum bilgisayarımı her açtığımda d sürücüsünde hata denetimi yapıyor d'yi birleştirmeye çalıştığımda;disk birleştirici, chkdsk'in bu diskte çalıştırılmaya zamanlandığını algıladı:
chkdsk /f komutunu çalıştırın... diyor ilgili komutu yazdım ama bir sonuç yok yine aynı sizce nasıl çözebilirim?

z_oneal
11-05-2008, 22:39   |  #2  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
712 mesaj

Bendede buna benzer bir sorun var. Benimde c'yi bazı yerlerini birleştirmiyor neden oluyor bende bilmiyorum. Bir kaç tane yerde kırmızı yani birleştirelemeyen yer kalıyor...

altaytuna
11-05-2008, 22:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

Diskin birleştirilmesi için %10 gibi bir miktarının boş olması lazım..Bu nedenle birleştiremeyebilir.

Birde o anda kullanılan dosya parçaları birleştirmeye engel olabilir..Bu durumda çalışan proğramıların hepsini kapatıp(arka plandakiler de dahil) tekrar denemek lazım.

z_oneal
11-05-2008, 23:32   |  #4  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
712 mesaj

Biliyorum boş olması gerektiğini. Birleştiriyor ama bazı yerler açıkta kalıyor onu diyorum ama bakalım yine bi deneyeyim senin dediğini..

avhakan
11-05-2008, 23:39   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj
altaytuna
Diskin birleştirilmesi için %10 gibi bir miktarının boş olması lazım..Bu nedenle birleştiremeyebilir.

Birde o anda kullanılan dosya parçaları birleştirmeye engel olabilir..Bu durumda çalışan proğramıların hepsini kapatıp(arka plandakiler de dahil) tekrar denemek lazım.

D sürücüsünde toplam 50 gb yer var ve bunun sadece 3 gb kadarı dolu yeni format attım yani sorun boş alan sorunu değil başka bir önerin var mı?
Önerisi olan arkadaşlar lütfen yazsın Beğendim

gündeş
17-05-2008, 21:48   |  #6  
Taze Üye
12 mesaj

d program olupta  c kurdunmu
kurcağın programları c kpyala ondan sonra kur

avhakan
11-06-2008, 08:08   |  #7  
OP Yeni Üye
27 mesaj

Siteye girmeyeli ve bu mesajı yazalı çok olmuş ama aynı sorunu olan arkadaşlarım için yazıyorum d sürücüsündeki dosyaları geçici olarak c'ye kopyalayıp d sürücüsünü biçimlendirince sorun çözüldü d'den taşıdığım dosyalarımı yeniden d'ye taşıdığımda bir de baktım ki artık disk birleştirme yapabiliyorum Cool

z_oneal
11-06-2008, 11:09   |  #8  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
712 mesaj

Ben sorunumu buldum ama seninki D' de benim c'de fifa 2008 yüzünden birleştirmiyormuş silmiştim oyunu sonra birleştirdim oldu yani seninde bir program veya oyun engelliyordur