Disk Bölme

Halil Şahin
12-11-2009, 18:30   |  #1  
Halil Şahin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
715 mesaj

arkadaşlar windows 7 den memnun olmadım ben xp yüklemek istiyorum acaba nasıl yapacağım bide bi sorum var başka bir bölemye xp yüklediğimde diğer bölüme yüklediğim virüs programı veya oyunlar aktif olabilirmi ?

Banned
13-11-2009, 13:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Diski bölümleyerek istediğin bölüme istediğin işletim sistemini yükleyebilirsin. Eğer xp yükleyeceksen tabiki de yüklersin eğer bilgisayarında 2 işletim sistemi varsa bilgisayar açılışta xp ile mi diğer sistem ( örn. win 7) ile mi başlatılsın diye sorar sen birini seçerek başlatabilirsin. Seçtiğin sisteme oyun veya virüs programı yüklersen yüklediğin sistemde geçerli olur yani tıpkı tek işletim sistemi kullanıyomuş gibi. Tek farkı açılışta hangisi açmak istediğini seçmen olur. Bildiğim kadarı ile böyle bende win 7 ve pardus kurmuştum kendi bilgisayarıma benim bilgisayarda böyle idi :) . Kolay gelsin...

Kapalı Hesap (153334)
13-11-2009, 13:37   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: Halil Şahin  
arkadaşlar windows 7 den memnun olmadım ben xp yüklemek istiyorum acaba nasıl yapacağım bide bi sorum var başka bir bölemye xp yüklediğimde diğer bölüme yüklediğim virüs programı veya oyunlar aktif olabilirmi ?
Alttaki dediğinden bişey anlamasamda üstedeki cümlerini anladım.
Önce windows 7 dvd sini tak.Sonra tüm hdd leri yedekle ve sil(hepsini uçur)
Sonra windows xp cd ni tak tuşa bas normal format(biçimlendirme) ve disk bölümlendirmeni yap.
Bunları yapmazsan bazen win 7 nin artıkları XP nin kurulumu engelleyebilir.