DISK KOPYALAMA

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
markos
01-04-2006, 16:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

mrb arkadaşlar benim sorunum bilgisayarımın harddiski kucuk daha buyuk bir harddiskte geçiş yapmak istiyorum.harddiskimdeki tum bilgileri diğer harddiske kopyalamak istiyorum.işletim sistemide dahil yani bilgisayarı yeniden başlattığımda işletim sisteminin komple yuklu programlarla birlikte yeni harddiskimde açılmaısını istiyorum.bunu windows xp de yapabilirmiyim veya dosta bunu yapalirmiyim. bana önereceğiniz bir program varmı

enginguness
02-04-2006, 01:44   |  #2  
Taze Üye
6 mesaj

Ghost kullanarak bütün ayarlarını ve dosyalarını yeni harddiske aktarabilirsin. Ama harddisk kapasitelerin eşit olmadığı için sorunlar yaşayabilirsin. Veri kaybetmezsin ama yeni harddiskini tam kapasite ile kullanamayabilirsin. Sen bi dene istersen kolay gelsin.

omer2197
12-04-2006, 10:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

hdd nin kapasitesindeki farklılık bi promlem yaratmaz.sen ghost ile aynen diski kopyala

lazrailefsanesi
12-04-2006, 16:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

hardisklerin ikisini bilgisayara takıp ikinci aldıgın büyük harddiski arkasında ki beyaz pini slave e getirerek tak.sonra bilgisayarım'a sag tıkla yönet disk yönetiminden istedigin sekilde bicimlendir böl.(Bunun icin patrion magic programinida kullanabilirsin)

Diger hd iptal edecegini düsünerek hd ni ikiye bol ve ikinci kısma bildigimiz kes kopyala mantıgını biraz daha iyi ve hatasız yapan Total COmmander isimli (ücretsiz) program ile kopyala.sonra ilk bolme isletim sistemini kurarsın.

Total commander ı calıstırdıgında karsına iki pencere gelir.Agac mantıgıyla kopyalamak istedigin klsaorler mouse la sag basılı tutarak cek.(Kırmızı olacaklar) sonra tut ve diger pencerede istedigin yere bırak.Bu kadar.

lazrailefsanesi
12-04-2006, 16:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Yeni aldıgın harddisk daha hızlı (7600-7800 rpm) ise ona xp kurarsan bilgisayar biraz daha hızlı acılır.
Yani eski hard-disk fi tarihinde almıstım zamanını bile hatırlamıyorum diyorsan.:)

bymarks
12-04-2006, 18:17   |  #6  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

Merhaba Ghost u kullanabilirsiniz ve acronis in true image programının son sürümü ile bu işlemi yapman oldukça kolay.
Ghost la açılış cd yapamıyorsun sadece disket fakat true image programı ile ister disket iste açılış cd oluşturman mümkün