Disk Sorunu

HPQ-User
10-06-2008, 20:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dostca sormuş:
Daha önce sordum khramn adlı deniyimli üyeniz yanıtlamaya çalışmış fakat sorun çözülmedi soruyu pek anlamayamadığını belirtiyor Disklerden birini nasıl bir müzik klarösü açarsın müzik simgesi görürsün diski açtığımda aynı müzik klasörü olarak görüyorum forumda arkadaşın açıkladığı sorun sadece bir klasör için geçerli benim sorunum tüm diski kapsıyor.
Tekrar etmek gerekirse pc de birden fazla disk var bunlardan birini veya bir kaçını anlattığım şekilde müzik klasörü gibi görüyor C hariç bunu anlatabilmek için ekran görüntüsü linkini ekliyorum tabiki resimde görüldüğü gibi boş değil klasörler gizlendi resim müzik film her türlü dosya ve klasör var yani bu disk sadece müzik deposu olarak kullanmıyorum bu aslında sorun yaratmıyor ancak dosya ve klasörleri açarken çok bekliyor kasılıyor bu tür simge olmayan diğer diskte daha hızlı açılıyor bu şekilde olması yavaşlatmaya neden oluyor tüm yedekleri alıp bütün diskleri biçimlendirdim yine olmadı bunun kısaca bir çözümü varmı.
Bu linkte sorunu görebilirsiniz

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS P4P800-X ANA KART P3 İŞLEMCİ 512 DDR RAM 256 MB ATİ RADEON EKRAN KARTI LG DVD-RAM 40 GB SAMSUNG HDD+80 GB HDD+80 GB SEAGATE HDD IDE DİSK 3 DİSK TOPLAM 200GB BİRİSİ CD ROM IDESİNDEN BAĞLI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

uGuR.uK
10-06-2008, 20:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

windows o klasördeki(buna sürücü ana dizinide dahil) içerigi(gizlide olsa) okur ve genel olarak neyde ağırlık varsa(dosya sayısı/boyutu) ona göre öncelikli olarak explorer'da ayarlama yapar. bu tamamen xp'nin kendi kontrolündedir, hadi belgelerimdeki özel müzik/resim klasörlerini veya sistemin özel klasörlerini değiştiren programlar var ama böyle bir durum için yazılım görmedim hiç, ancak klasörü sildikten sora icerigi daha farklı oluşturursan farklı olabilir....