Diski Nasıl Kurtarabilirim ?

EmreTAMER
04-08-2011, 20:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda C,D,E olmak üzere 3 tane yerel disk vardı. Yerel Disk D'nin yeri yetersğiz geldiği için bende D ile E disklerini birleştirmek istedim. Bunun için Windowsun kendi uygulaması olan disk yönetimiyle bunu yapmak istedim. E sürücüsüne gelip birimi küçült dedim ve daha sonra mavi ekranla karşılaştım. Ve daha sonra bilgisayarım(işletim sistemi) tekrar açılmadı. Bunun üzerine Windows 7'yi yeniden yükledim ve bu seferde benim bütün önemli verilerimin olduğu Yerel Disk D nin ortadan yok olduğunu gördüm. r-studio recovery programını yükledim ve d sürücüsünü orada görüyor. ancak ben bu d sürücüsünü nasıl veya hangi programla içindeki bilgiler silinmeden bir yerel disk haline getirebilirim. bu da resim: http://a1108.hizliresim.com/11/8/4/11671.jpg

Özet: Bilgisayarımda bir yerel diskim görünmüyor. Ancak R-STUDIO programı ile görünüyor. Bunu dosyaları silmeden nasıl normal bir yerel disk haline getirebilirim?

Son Düzenleme: EmreTAMER ~ 04 Ağustos 2011 20:10
Mr.ED
04-08-2011, 22:57   |  #2  
Mr.ED avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
417 mesaj

data recovery programları ile içindeki verileri başka bir bölüme atın ve ardından ö bülümü biçimlendirin.
Ya da çözebiliyorsanız disk yönetimiden halledin sorununuzu