Dizüstü Bilgisayarın Back-up'ını Alma

HPQ-User
19-03-2008, 17:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aybayraktar sormuş:
İlgili bilgisayarı yeni aldım. Hp recovery menüsünden yönergelerini izleyerek kurtarma diskleri oluşturmaya başladım. Sitem benden 10 cd, 2 dvd ya da 1 çift katmanlı dvd istedi. Ben de dvd seçeneğini tıklayarak sürücüye tdk marka dvd+r yerleştirdim. Sistem sorunsuz olarak dosyaları topladı, diski yazdı ve kontrol etti. Sistem ikinci diski istedi. Sürücüye aynı tip ve markada ikinci diski yerleştirdim. Sistem sorunsuz olarak dosyaları topladı, diski yazdı (yani bu seçenekleri geçti) ama diski kontrol aşamasına gelince (ki kendisi otomatik geliyor, ben hiçbirşey yapmıyorum) sürücü diski çıkardı ve hata mesajı verdi. Tekrar denedim, başka markaları da denedim ama ikinci diski oluşturamadım. Tekrasr başa dönemiyorum ki çift katmanlı ya da normal compact disk deneyeyim. Bu durumda ne yapmalıyım.

İlginize teşekkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Hp 530 marka biz dizüstü bilgisayar
vista, core duo 1.83, 1gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

1ol3irol
19-03-2008, 18:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,714 mesaj

güvenli kipte oluşturmayı deneyin. eğer olmazsa d sürücüsü hp recovery için ayrılmış kısımdır. sistemi yeniden başlattığınızda post sırasında recovery için bi seçenek çıkacaktır (örn: F12) ona tıkladığınızda d sürücüsünden windowsu tekrar kurabilirsiniz..

K.A.Y.A.H.A.N
19-03-2008, 20:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
672 mesaj

Tavsiyem aldıgınız yerle ile temasa geçin.Onlar gerekeniyapar.
Mazallah iş yapam derken göz çıkarmayın değerlı yedeklerınız için saygılar arkadaşlar

Son Düzenleme: K.A.Y.A.H.A.N ~ 19 Mart 2008 20:50