dizüstü oyun performansı için amd mi intel mi?

mayel
20-06-2008, 14:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
201 mesaj

MERHAB ARKADAŞLAR YAKINDA İNŞALLAH BİR DİZÜSTÜ ALCAĞIM.FAKAT OYUN HASTASIYIM VE MALİYETİ BANA 2000 YTL Yİ GEÇMEYECEK BİR DİZ ÜSTÜ ALACAĞIM.BUNUN İÇİN AMD Turion64 X2 2.2 GHz İŞLEMCİMİ YOKSA Intel Core 2 Duo 2.4 GHz Mİ SEÇMELİYİM.YA DA AMD Turion64 X2 2.2 SİNE KARŞILIK Intel Core2 Duo 2.2GHz Mİ SEÇMELİYİM.BEN BİRAZ AMD TARAFATARIYIM AMA BU KONUDA GERÇEKTEN İYİ BİLGİLERİM YOK...YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 20 Haziran 2008 15:24
Z1mBaBwE
20-06-2008, 20:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

AMD masaüstünde olduğu gibi notebook işlemcileride az enerji tüketip iyi performans  veriyorlar.Oyun oynayıp ve grafik tasarımı yapacaksan AMD sistemli notebook almanı öneririm.Kendi grafik kartlarını kullanıyorlar ve ciddi şekilde yüksek performans veriyor.İntel hiç bir zaman önermiyorum kendi grafik çözümleri beşpara etmez oyunları bile açmıyor.Notebook a vereceğin parayla masaüstü pc al daha iyi bence.

kuruwa
21-06-2008, 23:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

amd turion x2 ultra yada puma diğer adıyla puma platformu al keyfine bak derim oyun mukemmel acar gerçekten 3200 ekran kartı var arkadaşa bu ekran kartlı masaustu pc aldık bizim işyerındekı 7300 e tokatı patlatıverdı bu ekran kartı iş yerındekı zaten degısecek gibi ama ben sezon iyi geçerse 3300 lu bir onborad anakart alıcam cysis si bende hepsı dusuke ayarlarken otamatık secmelerde onda hepsı orta

KubilayDogan
22-06-2008, 00:52   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

öncelikle selamünaleyküm maksatım kavga etmek degıl var olan bır konu hakkında tartışmada bulunmaktır ama ben kesınlıkle amd taraftarı değilim herkesinde bildigi gibi ati ve amd bir  yani aynı tohumun çiçekleri ancak amd işlemciler her zaman için kararlı çalışmıyorlar yanı demek ıstedıgım sudur kı pc ılk acıldıgında 1-2 saat ıyı sonrasında uyuşmaya başlıyor ve sogutulması gerekıyor
yanı sogutma sıstemı ıyı olmayan bır kasaya amd tak hemde x2 sonra benım arkadaş gıbı 6 saat oyun oyna yansın gıtsın işte budur ancak ati grafik(ekran ) kartları tam anlamı ile mükemmel herzaman intel işlemci ati ekran kartı birbirine uyum saglamaz derler 3 senedir kullanıyorum
512 ram var allah izin verırse 2 gb yapacam ekran akrtım ati 256 x1650 onuda 512 yaptım işlemcim p4 3.00  Ht ve mükemmel performansım var amd lere göre üstün bile amd  nin tek güzelliği ucuzzzzzzzz

saygılar emegi gecen herkese teşekkürler

Son Düzenleme: KubilayDogan ~ 22 Haziran 2008 00:53
Diablotical
22-06-2008, 01:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
593 mesaj
KubilayDogan
öncelikle selamünaleyküm maksatım kavga etmek degıl var olan bır konu hakkında tartışmada bulunmaktır ama ben kesınlıkle amd taraftarı değilim herkesinde bildigi gibi ati ve amd bir  yani aynı tohumun çiçekleri ancak amd işlemciler her zaman için kararlı çalışmıyorlar yanı demek ıstedıgım sudur kı pc ılk acıldıgında 1-2 saat ıyı sonrasında uyuşmaya başlıyor ve sogutulması gerekıyor
yanı sogutma sıstemı ıyı olmayan bır kasaya amd tak hemde x2 sonra benım arkadaş gıbı 6 saat oyun oyna yansın gıtsın işte budur ancak ati grafik(ekran ) kartları tam anlamı ile mükemmel herzaman intel işlemci ati ekran kartı birbirine uyum saglamaz derler 3 senedir kullanıyorum
512 ram var allah izin verırse 2 gb yapacam ekran akrtım ati 256 x1650 onuda 512 yaptım işlemcim p4 3.00  Ht ve mükemmel performansım var amd lere göre üstün bile amd  nin tek güzelliği ucuzzzzzzzz

saygılar emegi gecen herkese teşekkü

katılmıyorum AMD asla ve asla ısınmayan bir işlemci amd 4400+ kullanıyorum 35 C yi geçtiğini görmedim 1 hafta boyunca açık kaldığıda olmuştur yani hiç kapanmadığı genede performansından ödün vermeyen bi işlemci.Ekran kartlarıda iyidir ancak sanki driverları donanımı tam performans kullanamıyor gibi çoğu oyunda nVidia destekli çıkıyor zaten..

Z1mBaBwE
22-06-2008, 09:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
KubilayDogan

Bazı intel işlemci destekli anakartlar nvidia chipsetli olduğu için ati ekran kartlarında sorun yaratabiliyorlar.Ama intel chipsetli anakartlarda güzel çalışıyor ati ekran kartları ısınmaya gelince yeni AMD işlemciler gerçekten çok serinler şu sıcak yaz aylarında bile saatlerce oyun oynadığım athlon 3000 nim 40 dereceyi geçmiyor.AMD nin eski işlemcileri çok ısınıyordu.Bende Duron 1.2 Ghz vardı yazın sıcaklıklar 70,75,80 dereceye kadar çıkabiliyordu.Bende senin işlemcinle denk olan Athlon 3000+ 1.81 Ghz AM2 orleans var P4 3.00 dan daha iyi performans veriyor.Şimdi dersin senin işlemcin 1.81 Ghz benimki 3.00 Ghz nasıl daha iyi performans veriyor diye sorarsan olay AMD nin yüksek hypertransport (veri yolu hızı) hızlarında ve dahili bellek kontrolcülerinde ve işlemcinin komut setlerinde gizli.

Kapalı Hesap (76993)
22-06-2008, 19:15   |  #7  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

oyun oynamak istiyorum diyosun ve 2000 ytl geçmesin diyosun laptop dan vazgeç ve masaüstü al aynı fiyata iyi performanslı bir masaüstü alabilirsin

mayel
23-06-2008, 18:00   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
201 mesaj

oyun oynamak istiyorum diyosun ve 2000 ytl geçmesin diyosun laptop dan vazgeç ve masaüstü al aynı fiyata iyi performanslı bir masaüstü alabilirsin  demiş arkadaş.

ONA KATILMIYORUM.ÇÜNKÜ 2000 YTL YE GAYET GÜZEL OYUNLAR OYNANABİLİR BENCE...TABİ Kİ MASAÜSTÜ PC LERİN O FİYATTAKİ PERFORMANSI ÇOK DAHA İYİ DİR.AMA ŞARTLARIM DİZÜSTÜNDEN VAZGEÇMEMEYİ SÖYLÜYOR

Netwampiri
25-06-2008, 16:58   |  #9  
Netwampiri avatarı
Yıllanmış Üye
252 mesaj
mayel
MERHAB ARKADAŞLAR YAKINDA İNŞALLAH BİR DİZÜSTÜ ALCAĞIM.FAKAT OYUN HASTASIYIM VE MALİYETİ BANA 2000 YTL Yİ GEÇMEYECEK BİR DİZ ÜSTÜ ALACAĞIM.BUNUN İÇİN AMD Turion64 X2 2.2 GHz İŞLEMCİMİ YOKSA Intel Core 2 Duo 2.4 GHz Mİ SEÇMELİYİM.YA DA AMD Turion64 X2 2.2 SİNE KARŞILIK Intel Core2 Duo 2.2GHz Mİ SEÇMELİYİM.BEN BİRAZ AMD TARAFATARIYIM AMA BU KONUDA GERÇEKTEN İYİ BİLGİLERİM YOK...YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK
diz üstlerinde oyun perdormansu arıyorsan ekran kartına bakıcaksın şu gösterdiğin tüm işlemciler oyun performansı için yeterlidir Fakat diz üstleri normalde oyun için tasarlanmamışlardır genelde ekran kartları iyi olmaz ekran kartı seçimine bak bence.. işlemci ne kadar iyi olursa olsun ekran kartı iyi olmadıktan sonra..

kuruwa
26-06-2008, 22:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj
KubilayDogan

1 amd ler 462 pin bartonla ısınma sorununu bitirdi zamanında arada 3 pin değişti dikkat çekerim ne zamandır bu sorun amd de yok bende kı 462 2400 bartondan memnundum zamanında ardından 939 3000 venice ve şimdi arada 3500 veniceyle dewam adam gibi bir değişim yoksada işlemcilerde buna hayda hayda dewam  olursa bi iş yerının anakarttı işlemcisi değişecek onlarda inadına amd olacak denep olabilir inşanlah alırım (sezon iyi geçseydi bi x2 alıcaktım ama bekleyelım daha)amd ısınaraktan problem çıkarmaz altı çizilir isterseniz üstüde çizilir ısınma nasıl olabilir temizlik yapmaz arkadaşın fan tozla dolar en baba fan da olsa ısınır cok gordum bakıma gittiklerımde çok o kadarkı tozda artık fan sogutucuya bile hava üfleyemıyordu amd ucuz ve güzel daha da güzel olacak ben fanatıkmıyım ewet BEN AMD FANATIĞIYIM SU ANDA intel o.c ile önde buna ok ama amd daha yenı kendıne gelıyor daha ne süprizler gelecek bakın bu kadar uzun sezsizlik hayra alamat değil ati ne yaptı 4850 ile daha 3 lü uyum yeni başlıyacak amd de (chipset cpu-gpu )

kuruwa
26-06-2008, 22:46   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj
mayel
oyun oynamak istiyorum diyosun ve 2000 ytl geçmesin diyosun laptop dan vazgeç ve masaüstü al aynı fiyata iyi performanslı bir masaüstü alabilirsin  demiş arkadaş.

ONA KATILMIYORUM.ÇÜNKÜ 2000 YTL YE GAYET GÜZEL OYUNLAR OYNANABİLİR BENCE...TABİ Kİ MASAÜSTÜ PC LERİN O FİYATTAKİ PERFORMANSI ÇOK DAHA İYİ DİR.AMA ŞARTLARIM DİZÜSTÜNDEN VAZGEÇMEMEYİ SÖYLÜ

kısa ve öz amd x2 turion ultra yanı puma pil ömrü uzun ve oyunda performasnlı ve 2000 ytl tutmaz asus piyasaya sunacaktı belkıde sunmustur arastır derım