Dizüstünde 3D devri başlıyor!

CHIP Online
25-01-2010, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2 boyutlu içeriği gerçek zamanlı olarak üçüncü boyuta taşıyabilen laptop... Detaylar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dizu ... basliyor_17862.html

Resimlerle: Acer'ın cepleri nihayet ortaya çıktı...

Acer, Aspire 5740DG ile 3D destekli 15,6 inç ekranı olan bir notebook tanıtıyor. Cihaz yazılım ile 2D içeriği gerçek zamanlı olarak üçüncü boyuta taşıyabiliyor.

Bu iş için gerekli TriDef 3D Experience yazılımı Windows 7 Home Premium'un (64-bit) yanında ön yüklü olarak geliyor. Acer'a göre özel bir ekran kartına da gerek yok. Firma, TriDef 3D Experience yazılımının DirectX 9'u destekleyen her oyunu ve uygulamayı 2D'den 3D'ye dönüştürebileceğini bildiriyor. TriDef Media Player bunların dışında birçok 2D video formatını gerçek zamanlı olarak 3D'ye dönüştürebiliyor. İzleyen kişilerin 3D deneyim için sadece cihazla beraber verilen polarizasyon gözlüğünü takmaları gerekiyor.

Aspire 5740DG birçok farklı yapılandırmada sunulacak. Faka her yapılandırmada yeni Core i3, Core i5 veya Core i7 işlemci, ATI Mobility Radeon HD5650 (1 GB) ve bir DL-DVD yazıcı sunulacak. Bunun dışında notebooklar 640 GB'a kadar sabit disk ve 8 GB'a kadar DDR3 1066 belleğe sahip olabilecek.

Acer Aspire 5740DG şu andan itibaren yaklaşık 800 Euro'ya (yurtdışı fiyatı) sunuluyor.

Tüm konu: Dizüstünde 3D devri başlıyor!

İzleyin: Acer F1: Hız arsızı Windows cep...

Resimlerle: Acer'ın cepleri nihayet ortaya çıktı...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Notebookta 3D keyifli olabilir mi?

Feel Good
25-01-2010, 19:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Notebookta 3D keyifli olabilir mi?
Neden olmasın, denemek lazım...

Ahmet Ertuğrul
26-01-2010, 02:29   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Çok güzel olur da fiyatı da güzel olur onun.

coşku
27-01-2010, 22:37   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Ben az kalsın bir arkadaşımın önerisine kanıp bu modeli alıyordum ama insan düzgün araştırma yapıp akıllı düşününce anlıyor ki bütün parayı 3d'ye vermiş oluyo bu modeli alarak. Ürünün işlemci seviyesi günümüz teknolojisinin çok gerisinde. Film izlemek ve oyun oynamak için birebir ama bunun dışında performans almak çok zor. Aynı modelin 3d'siz dokunmatik ekranlısı var onun içinde farklı şeyler söylemek pek mümkün değil. Ama aynı kasaya sahip ve işlemcisinden ekran kartına ve ramine daha yüksek özellikteki modeli hem 3dliden daha ucuz hemde performans anlamında daha mantıklı. Sırf 3d film izlemek ve oyun oynamak için bu kadar para veririm diyene birşey denmez tabi ama bence modelin daha geliştirilmiş versiyonlarını beklemek gerek. İşlemcisi ve ekran kartı yüksek bir modeli çıktığındada atlmak gerek ürüne. Birde acer mühendisleri 3d görüntü kalitesi teknolojisini yaratıp nasıl olurda hd teknolojiye aynı üründe yer vermez hiç anlamış değilim. 3d film izleyebiliyorsun ama hd'yi desteklemiyor bence çok saçma. Neyse işin özü ben almaktan vazgeçtim beklemekte yarar var. bUnun yerine işlmecisi yüksek önceki modelini öneririm ya da 100-200 lira daha verip alınabilecek apple,tohsiba,samsung gibi markaların harkulade modelleri mevcut.

coşku
27-01-2010, 22:41   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Ha birde Acer'in aspire serisinde ki notebooklarında mevcut home thater system mükemmel bir ses çıkışı sağlıyor. Birebir dinleme şansı buldum ve bir laptoptan daha iyi ses sağlanabileneceğini düşünmüyorum

fatihdw
27-01-2010, 23:19   |  #6  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj
Alıntı: coşku  
Ha birde Acer'in aspire serisinde ki notebooklarında mevcut home thater system mükemmel bir ses çıkışı sağlıyor. Birebir dinleme şansı buldum ve bir laptoptan daha iyi ses sağlanabileneceğini düşünmü
kesimlikle babamdada bir acer var yeni aldı modelini tam hatırlamıyorum ama ses sistemi çok çok iyi gerçekten

_hEro
28-01-2010, 02:02   |  #7  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

800Euro hmm..Bizdede 2300YTL falan olur heralde.
3d fikri heycan veriyor insana.İyi fiyat.<