DLL-Suite tüm hataları onaramıyor

imidik
06-07-2013, 18:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

İşletim Sistemi : Win7 ultimate 32 bit

Sorun : Dll suite programı ile diyelim ki tarama yaptınız ve 150 tane sorun buldu.Onar dediniz ama geriye 55 sorun kaldığını söylemekte ama bir türlü onaramamaktadır.

Çözüm : Dll suite ana ekranında Dll yükle ücretsiz kısmına tıklayın ve geriye kalan 55 sorun için yükleme yapmak isteyecektir.Bunu yaptınız bu seferde dll suit dll dosyalarını indirdikten sonra sıkıştırma başarısız demektedir peki neden ?

Çünkü win7 sistem32 klasörüne admin olsanız bile yeni bir klasör açtırmıyor yani klasör sahipliğiniz ve tam denetiminiz olmadığından Dll suite programı yönetici olarak işlem yapamıyor ve dll dosyalarını yükleyemez.

Kısaca Sitem32 klasörüne tam denetim verdikten sonra Dll suit programını kullanmanızı tavsiye ederim.

İzlenecek Adımlar ;

1.Dll sute programını kurun

2.Sitem32 klasörüne ve alt klasörlerine tam denetim izni sağlayın

3.Dll suite programını çalıştırın ve sonuçları gözlemleyin.Eğer yine dll yükleyemiyorsa o dll hakkında bilgi bölümünü tıkladığınızda bir web sayfası açılır ve o sayfanın altında klasör kısayolu gözükür ki bu klasör muhtemelen sisteminzde yoktur gerekirse klasörü siz oluşturun ve dll yi indirip klasör içine bırakın.

Çözümün teknik seviyesi : Tecrübeye dayalıdır

Saygılarımla

Qromodynmc
06-07-2013, 18:19   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Bu tarz programları kullanmıyorum,açıkçasıda tavsiye etmiyorum kimseye. 3.cü parti uygulamalar Windowsu kurcaladığında genelde daha beter ediyor. hiç ellememekte fayda var.

imidik
06-07-2013, 18:33   |  #3  
OP Yeni Üye
33 mesaj

Başarılı bulmadığım fake programları kapıya koymam.Kapıya koymadığımı da başkasına tavsiye etmem.

Saygılarımla

Firatpasha
23-07-2013, 22:36   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Bu programın gerçekten görevini yapan bir program değilmi yani ??

imidik
27-07-2013, 18:41   |  #5  
OP Yeni Üye
33 mesaj

Program görevini gayet güzel yapıyor.Özellikle sistem dosyalarına yapışan ve virüs programlarının virüsleri sildikten sonra sistem dosyaları kısmı olarak ta olsa zarar görebilir

Dll Suit bu dosyaların onarımlarını yapabiliyor ancak sisteminizde dll gibi sistem dosyaları mevcut değilse bunlarıda hatalı gösterdiğinden programın dll yükle bölümünden download etmeniz gerekiyor.

Eliniz altında bir kurtarıcı olsun istiyorsanız sık kullanmasanızda pc de olması gereken şiddetle tavsiye edeceğim bir programdır

Saygılarımla

murat5038
27-07-2013, 19:49   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bu tür programları tavsiye etmiyorum. Orj. Varken 3rd araçlara gerek yok. antivirüslerden veya herhangi bir programdan oluşan Sistem dosyalarını "sfc /scannow" komutu ile eksiği yerine getirilebiliyor.

padisah
27-07-2013, 20:35   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Windows cd/dvd'sini cd/dvd sürücüye takın ve sitsemi cd/dvd'den boot ederek onarma yapın sonuç bilgisayardaki windows sistem dosyalarının bozulmasından kaynaklanan sorunlar gitti ve böyle 3.parti bir programın .dll dosyalarına zarar vermesi engellendi.

Son Düzenleme: padisah ~ 28 Temmuz 2013 00:34
tknsyen
28-07-2013, 00:28   |  #8  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

bu programı denedim programın hatalı çalışan veya eksik dll dosyasını tespit edebilme özelliği yok. basit şekilde system32 klasörünün sahipliğini alıp internettten indirip klasöre de atabilirsiniz.

genel olarak bu tür programlara karşıyım CCleaner yeter de artar bile. böyle programlar bilgisayarı eninde sonunda formata götürüyor. çok sık yapılan format işlemi de hddnin ömrünü kısaltıyor.

Bilgisayara format atıp driverleri gerekli olan programları ve ayarlamalarını yaptıktan sonra Acronis vb tazı backup programlarıyla sistemin yedeğini alırsın. önemli bir sorun oluştuğunda da backupdan recover yaparsın.

imidik
29-07-2013, 18:45   |  #9  
OP Yeni Üye
33 mesaj

Arkadaşlar bir problemi düzeltmenin bir çok yolu olabilir ancak bazı yöntemler biraz tecrübe ve detay gerektirebilir.

Bu tip programların amacı az bilgiye sahip kullanıcılara hitap etmesi yönünden gayet güzel.Adama sen cd ile boot et diyecen o da sana o ney diyecek ? kullanıcılar mevcut

profosyonel üçüncü partilere ait programların amacını bu yönde değerlendirmeliyiz diye düşünmekteyim

Bu tip yazılımlara karşı çıkanlar acaba neden üçüncü parti antivirüs programı kullanırlar ?

Saygılarımla