Donanım ivmesi.

Neandertal_
24-02-2010, 19:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Windows'la birlikte gelen Satranç oyununu açmak istediğimde aşağıdaki uyarıyı veriyor ve gerçekten de yavaş ve takılarak oynuyor. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Bilgisayarımda DirectX 8.1 var (Everest programı ile baktığımda)
Windows 7 için DirectX 9.0 gerekiyor biliyorum.

Ama Çalıştıra dixdiag yazdığımda;
DirectX sürümü: DirectX 11 yazıyor.
Hangisi doğru bunların?

Son Düzenleme: Neandertal_ ~ 24 Şubat 2010 19:16
Banned
24-02-2010, 19:41   |  #2  
Banlandı
54 mesaj

Merhaba ..

- Eğer İşletim Sistemini Yeni Kurduysan, Bütün (Driver) lerin Yükledikten Sonra Bilgisayarın Taban Puanınıda Güncellemen Lazım. Yoksa Kurduğun Bazı Driverler TAM Performans Vermez..

- Bunun İçin PC'nin Taban Puanını Güncele ;
_Bunu, Bilgisayarım'ı Sağ Tıklayıp Açılan Bölümde Windows Deneyim Dizini ÇALIŞTIRMAN Lazım.

Çalıştır PC Kendisi Ayarlıyor Sana En Düşük PUAN Olarak Verir, Sonra Da Bulduğun Taban Puan'ıda GÜNCELLEMEN Lazım.
Bulduğun Puan GRİ Renkle Görünecektir, Çünkü Daha Güncel Yapmadığın İçin GRİ Renktedir.
Hemen ALTINDA (PUANIMI GÜNCELE) Dediğinde, PC n En GüNCEL Haliyle Kullanabilirsin.
O Zaman Takılmalar Olmaz OYUN larda...

NOT : Tabi Eğer Windows 7 Yeni Kurduysan.
Bunu Yapman Gerekli, Çünkü Bende Aynı Sorunu Yaşadım Oyunda Takılmalar Oluyordu.
Aynen Anlattığım Gibi YAPTIM OLdu..

UMARIM YARDIMCI olmuşumdur.

Yaptıktan Sonra Olursa Eğer Yazarsın Forum'a Sölersin Başklarıda Görsün Yararlansın.

Saygılarımla ...

Neandertal_
24-02-2010, 21:58   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Aygıt yöneticisine girdiğimde aşağıdaki gibi video denetleyicisinde soru işaret var, ve bulamadım nasıl yükleyeceğimi. Nasıl yükleyeceğimi söyleyebilirseniz bütün driverları yüklemiş olacağım ve yukarıdakileri yapabileceğim.

Neandertal_
24-02-2010, 22:23   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Tamam buldum şimdi.

Alıntı: Roxxx  
Hemen ALTINDA (PUANIMI GÜNCELE) Dediğinde, PC n En GüNCEL Haliyle
Şimdiki sorun ise, üstte yazdığınız kısmı bulamıyorum. Daha doğtusu öyle bi yer yok :)
Puanımı güncelle yok...?

Recep Baltaş
25-02-2010, 00:38   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ekran kartı sürücünüzü kurun. Ayrıca DirectX 8.1 ve 9.0 saçmalıklarını nerden duydunuz ya da okudunuz bilmiyorum ama 7'de DX 11 var ;)

Neandertal_
25-02-2010, 18:02   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Ama bendeki 8.1 :) işte;

Recep Baltaş
25-02-2010, 20:40   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Orda size DirectX sürümünü değil, ekran kartınızın desteklediği DirectX sürümünü söylüyor..

Neandertal_
25-02-2010, 21:45   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Tamamdır hallettim.
Video denetleyicisini yüklemem yetmiş, bilgisayara reset atmam gerekiyormuş o yüzden dün olmadı sanmışım.

Google da aramam yapıp da tesadüf eseri bu konuya rastlayan arkadaşlar için indirme linni de vereyim :)

Video denetleyicisi sorununu hallettmek için buradan indirip, aygıt yöneticisinden video denetleyicisinin üstüne sağ tıklayın ve sürücüyü güncelle diyin, gözat a tıklaıp bu inderdiğiniz dosyayı seçin. YİNE DE YÜKLEMEK İSTİYORUM gibi bir şey çıkacak onu kabul edin ve tamamdır.

Son Düzenleme: Neandertal_ ~ 25 Şubat 2010 22:04