donanım uyuşmazlığı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
emrullah
08-09-2005, 15:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

winxp yi kurarken sonlara doğru mavi ekran çikiyor donanımla ilgili hatalar veriyor. kurulduktan sonrada kararsız çalışıyor acrobat reader ın hiç bir sürümü yüklenmiyor bilgisayar kurulumun ortasın kendini resetliyor donaım uyuşmazlığı falan mı var?
sistem amd athlon xp 2400+ , ram 256 ddr , msi anakart

Banned
08-09-2005, 16:05   |  #2  
Banlandı
153 mesaj

daha önce yoksa eğer fanları kontrol et ayrıca power supply'inde fanınıda bak.powersupply bozulmuş yada ramlar gitmiş olabilir.işlemcide ısınıyor olabilir.

Son Düzenleme: mercan85 ~ 08 Eylül 2005 16:05
emrullah
08-09-2005, 16:25   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

daha önce yoktu bir ara kasayı baya güzel kurcukladım icinde nevarsa söktüm tozdan geçinmiyordu tozunu falan aldım   işlemci 48 der lerde calısıyor ram farklı slotlara takıp dakurdum  bazen o mavi ekran çıkmadı ama windows doğru düzgün kurulmadı acrobat tı kurar ken yine aynı sorunu veriyordu

Banned
08-09-2005, 17:22   |  #4  
Banlandı
153 mesaj

ram bozulmuş olabilir.çalışan başka pc'deki rami takıp dene

darkstar
09-09-2005, 13:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

abi ram bozulsa hic calismaz ama iki tane 126lik se belki biri cortlamis olabilir tabi... ata kablolarini kontrol et dogrumu takmisin renkli yer kasaya gelecek ayrica renkli olan kablonun diger ucu hddye gelecek bide isidan kaynaklaniyo olabilir kablolari hava sirkulasyonu engellemicek sekilde duzeltirsen sorun duzelebilir aaaa bide bios ayarlarini kontrol et en onemlisi bu

Banned
09-09-2005, 17:14   |  #6  
Banlandı
153 mesaj

herzaman birde olumsuz yanını düşünmekte fayda vardır. fakat şöyle birşey var ben 4 yıldır bu işin içindeyim ve mühendis olmak üzereyim ve tek ramde olsa fark etmez.her zaman ram bozuk denince tamamen pc çalışmaz diye birşey yok.ben ne ramler gördüm.sonuçta elektronik bu ne yapacağı belli olmaz.tek ramdede sorun olur.bunu ilk önce bilgisayar mühendis ve teknisyenlerine sor sonra abim uslubünle konuş. eğer bu işlen uğraşmıyorsan önce araştır sonra cevap ver bir daha.senin gibi ne bilmişler gördüm sen benim için konuşma şeklin bozuk olduğundan dolayı hiç birşey ifade etmiyorsun.ağır konuşup hakaret ediyor gibi görünüyorum ama konuşman düzgün olsaydı hiçbir sorun olmazdı ve ben daha düzgün ve teknik olarak açıklardım sana.

darkstar
09-09-2005, 23:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

yerim senin gibi muhendisi...
sen 4yildir bu isin icindesin ben 5 yildir bu sektorden ekmek yiyorum hayatinda gormedigin kadar bilgisayar toplamisimdir tamir etmisimdir. sen git kagit ustunde yap yapacaklarini ben ne muhendisler gordum windows kuramiyo muhendis olsan ne yazar once sen ogren bakim ram nedir. sen bana bozuk ama bilgisayari acabilen bi ram getir ben senin ayagini opecem.... bi ram bozuksa eger tek basina bilgisayari calistiramaz yani windows kura kadar getiremez. sen oyle bi ram getir bana ben sana istedigin seyi verecem sana yemin olsun 64 bitlik bi sistem verecem sana......
arti senin gibi muhendis sadece bos konusmayi bilir o kadar uzun mesaj yazmisin ana fikir ne hiic kocaman bi sifir:)
bak bu msjin ana fikri biri hakkinda bi bilgin yoksa onun hakkinda yorum yapma arti usluba gelince biz burda dilekce yazmiyoruz birakta icimizden nasil geliyosa oyle konusalim uslubum hosuna gitmiyosa benim yazdiklarimi okuma kardessssimmm.

Banned
09-09-2005, 23:49   |  #8  
Banlandı
153 mesaj

var öyle bir ram sd 128 mb  ram var. rami buyüzden satamadım hala.ddr'da vardı oyunlarda mavi ekran veriyordu ram değişti sorun çözüldü.tabi ram garantide değişip geldiği için ddr ram yok şuanda.

Son Düzenleme: mercan85 ~ 10 Eylül 2005 01:41
darkstar
10-09-2005, 01:37   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

simdi sen bi muhendis olarak bu yazdiginin dogru olabilecegine inanabiliyomusun?
senin okudugun okulu gercekten merak ediyorum "foddü"(fizan ortadogu üni)de falan mi okuyosun?
rami baska bi sistemde denedin mi 98 calistirmadi mi? bazen boyle sorunlar oluyo ekran kartlarinda cok rastladim.. kart renkleri birbirine karistiriyo ama baska sisteme taktiginda canavar gibi calisiyo.. ayni sisteme taktiginda yine hata yine hata. bununlari cok eskiden yasamistim artik olmuyo bunlar s3 triolar vardi eskiden sen bilmezsin onlari, cok eskidendi.. simdi teknoji gercekten cok iyi bi yerde oyle sacma sapan sorunlar cikmiyo.. yani ben pek rastlamadim bu aralar
ben o ramlen 98 kuramazsam isi de birakacam teknolojidende uzaklasacam bundan sonrada toplu tasima araclarina bile binmeyecem araclarda motor var diye...
gonder adrese bakacam ram'e eger dedigin gercekten dogruysa cumle alem sahit sana bi tane de 64 bitlik sistem toplayacam...
adres:
star bilgisayar
esentepe mah.
esen sok no:13
                      sakarya-adapazari..
bekliyorum merak etme rami geri yollarim sana :)

Banned
10-09-2005, 01:44   |  #10  
Banlandı
153 mesaj

malesef ram bozuk çünkü odediklerini yapaya gerek bile duymadım rami dğiştirdim sorun çözüldü.adres için sağol ilgileneceğimden emin ol.başka pc'lkerdede aynı sorunu yapıyor.

Son Düzenleme: mercan85 ~ 10 Eylül 2005 01:45
darkstar
10-09-2005, 03:54   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

"bazen boyle sorunlar oluyo ekran kartlarinda cok rastladim.. kart renkleri birbirine karistiriyo ama baska sisteme taktiginda canavar gibi calisiyo.. ayni sisteme taktiginda yine hata yine hata" yazmistim ama okumumisin neyse ben beklicem rami :)

emrullah
10-09-2005, 17:27   |  #12  
OP Taze Üye
9 mesaj

en kısa zamanda ram i seğiştireçem sonuçu yazarım zaten yeni bir ram alacaktım