Donanımı Güvenle Kaldır Ve Medyayı Çıkar ( Yardım)

lord67
01-06-2010, 00:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar Windows 7 kullanmaktayım.Resimdede görüldüğü üzere donanımı güvenle kaldır simgesi sağ alt tarafta durmakta.Tıkladığımda video denetleyicisi (vga uyumlu) aygıtı çıkar yazıyor.Driverlerim güncel nvidia ekran kartı kullanıyorum en son güncel sürümü indirip kurdum, fakat donanımı güvenle kaldır simgesi kaybolmuyor ve orda durdukça canımı sıkıyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımlarınızı bekliyorum..

lord67
01-06-2010, 19:16   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Herhangi bir fikri olan yokmu arkadaşlar?

KAPTANELVIS
09-10-2010, 13:40   |  #3  
Üye
60 mesaj

dostum o normal bişi.
sakın aygıtı çıkar deme.
orda o ibarenin olması ekran kartının driverinin yüklü olmadıgı anlamına gelmez.
mesela flash diski pcden cıkartırkan aynı yere tıklayıp aygıtı kaldır diyosunya buda aynı olay.
ancak sakın kazara oraya basıyım deme.o zaan ekran kartını sistem oan kullanmaz ve görüntü bozulur.
bunu düzeltmek için pc yi kapatıp ekran kartını slottan cıkartman ve bikaç saniye bekleyip sonra yeniden yerine takman gerekir.
sonra pcyi açarsın herseey normale döner.

bende kazara bikaç kez iptal ettim sonra tak cıkar yapıp düzeltmek zorunda kaldım.
ayrıca; bunu düzeltmek için 2. yol ise;
masaüstünede sag tıklayıp ekran çözünürlüğü imgesini acarsın.orda sag kısımda üstte ''algıla'' ibaresi vardır.onu tıklarsın ekran kartını algılar sistem ve düzelir.

Sdstc
16-10-2010, 17:52   |  #4  
Yeni Üye
35 mesaj

Nvidia'nın sitesinden güncel driveri indir. Driverde problem var, nvidia olsaydı VGA yazısı yazmazdı