dönem ödevimi yapamıyorum: yardım eden dua alır:D

yalcingunduz
05-03-2009, 22:26   |  #1  
yalcingunduz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
151 mesaj

ben web tasarım bolumu oğrencısıyim dönem ödevim türkiyeyi vede bazı illeri tanıtan bi site yapmak ama şablon gelmiyor aklıma yada nerden başlıcamı bilmiyorum. örnek olabilecek bildiğiniz site yada yardımcı olacak bişey biliosanız şimdiden çook tşklr...
bana msn dende ulaşabilirsinz: cent_ceza@hotmail.com

cbilgen13
05-03-2009, 23:39   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

tüm illerin tanıtımı hakkında bir site yapacaksan klasik template modelini yani işte ana sayfa - hakkımızda falan filan gibi sade bir template kullanmak işini zorlaştırır bana sorarsan güzel bir türkiye haritası bul flash'la aran iyisi her ilin üzerine geldiğinde ufak bir anime ile il hakkında bilgi küçük bir kare içinde ekrana gelsin... heralde her il hakkında derin bilgiler vermeyeceksin...

yalcingunduz
05-03-2009, 23:45   |  #3  
yalcingunduz avatarı
OP Yıllanmış Üye
151 mesaj

yok sadece büyük iller ankara,istanbul,izmir,fln flashla aram iyi olsa yapcamda hazır şeye link veremiorum internetten araştırdım code yazıorum kabul etmio.yinede saolll

_cypher_
06-03-2009, 04:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

buyuk boyutlu 600X500 gbi detaylı bi turkiye haritası bulup onun  üstunden image map ve ajax kullanarak yapabilirsin harita ustunde illeri image map ile işaretlersin tıklayınca yada ustune gelince yanda frame içinde yada tooltip şekline acıklama cıkartırsın sitenin genel gorunumunu de ona gore kendin ayarlarsın zaten bi anasayfa yetter bida hakkımızda yaparsın gerekirse